Objavený Zväzový Chyť a Pusť Klenot

Tento rok som sa sa konečne po dlhšom uvažovaní odhodlal navštíviť jednu miestu vodu s režimom “Chyť a Pusť” o ktorej som vedel, že je veľmi dobre zarybnená so skutočne peknou obsádkou rýb. Na túto vodu som si naplánoval pre pracovnú vyťaženosť 2 štvordňové vychádzky.

Prvú vychádzku som si naplánoval na Jún, čiže prakticky na čas keď nám kaprárom začína sezóna. Po príchode na jazero zisťujem, že na jazere je prakticky obsadené len jedno miesto, hovorím si super je z čoho vyberať. Voľba padla na miesto číslo 2, kedže od kamošov som zistil, že najlepšie na tomto jazere fungujú miesta 1 až 6, prvé miesta od hrádze s hlbšou vodou. Všetky miesta na tejto vode sú perfektne označené a dokonale upravené. Rýchlo vybaľujem veci a vyberám sa na vodu kde po presonarovaní osadzujem dve bójky, jednu pri protiľahlom brehu, kde nachádzam krasnu hranu  a druhú v troch štvrtiach jazera kde som olovničkou vyklepal tvrdšie dno. Bójku na protiľahlom brehu zakrmujem zmesou SK30 a boiliesmi z rady Grab and Go Monster fish, druhu bojku zakrmujem tiez zmesou Red One, RS1 a boiliesmi z rady Grab and Go Spice. Boiliesi z rady Grab and Go som si pred rybačkou zalial zalievkami Add It hydrolysate krill a robin red pre vyssiu atraktivitu. Boilies sa snažím vždy čo najviac zatraktívniť, aby som dosiahol záber čo najskôr, keďže moje výpravy sú väčšinou krátke.
Montáže, ktoré používam na väčšine mojích výprav sú veľmi jednoduché a pozostávajú z nestuženej jemnej 20 librovej šnúrky, brôčika a háčika veľkosti 6 a tvaru kurv shank, vyviazaneho jednoduchým bezuzlovým viazaním.  Ako nástrhu som zvolil na jednu udicu panáčika sk30 s probiotic pinneapple popkou a na druhu udicu 2 x 20 mm rs1 boilie. Žiaľ prudka zmena počasia bola proti mne a za prvých 30 hodín sa mi počas výdatného dažďa a na jún krutej zimy podarilo urobit jeden záber. Čo ma donútilo zamyslieť sa nad tým či výpravu neskončím skôr. Naštastie na mieste číslo jeden, kde je krásna nová unimo bunka sedel kamarát Pali, ktorý mi ponúkol, že ma uchýli, a ponúkol, že môžem vyskúšať miesto pri hrádzi. Po rýchlom balení a premiestnení sa, už vyvážam svoje montáže jednu tesne k hrádzi pod hranu a druhú na úrovň Paliho bójky v strede na háčik nastražujem 2 x sk30 20 mm a 2 x 20 mm red one. Do 15 minút dostávam razantnú jazdu na prút od hrádze, v podberáku sa ocitá nádherný odhadom asi 10 kg lysec. Potom sa už rozbieha kolotoč záberov, ktorý pokračuje až do môjho odchodu. Nakoniec sa nám s Palim podarilo zdolať za posledných 24 hodín kopec krásnych bojovných kaprov a ako čerešničku na torte Pali zdolal najväčsieho kapra jazera a mne sa podaril najväčší jeseter jazera, čo opät len potvrdilo pravidlo zmena miesta ryba istá a taktiež to, že keby nie Paliho tak odchádzam domov skoro naprázdno :). Z boilies nám najlepšie túto výpravu fungovali evergreeny z dieľne STARBAITS a to SK30, RED ONE a Hot Deamon.
Druhú vychádzku som naplánoval už na júl, kde už máme 24 hodinovú dobu lovu a krásne teplé počasie, keďže tentokrát som z tejto výpravi urobil rodinný rybársky krúžok :). Už som dopredu vedel do čoho idem a čo viac menej funguje, keďže na prvej rybačke som si zmapoval sonarom väčšinu jazera. Dopredu som si predpripravil kŕmenie, ktoré pozostávalo z halibut peletiek rôznej veľkosti, grab and go spice a monster fish boilie a z boilies z rady concept SK30 a RED ONE. Všetko pekne zaliate add it zálievkami hydrolysate krill a robin red. Tentokrát som zvolil miesto číslo 2. Po rýchlom osadení bojky a rozkŕmení pokladam montáže, ako nástrhu som zvolil 2×20 mm RED ONE a 2×20 mm SK30, čo sa koniec koncou ukázalo ako veľmi správna voľba. Do hodiny prichádza prvý záber a ja zdolávam nádherne stavaného a brutálne bojujúceho lysca.
Po krátkej fotke ho púšťam a ešte nestihnem opätovne ani vyviezť prút a dostávam razantnú jazdu na druhý prút , kde zdolávam ďalšieho lysca s hmotnosťou 10+ kg. Nechcem sa opakovať, ale opäť sa mi rozbehol kolotoč záberov, ktorý do konca rybačky prakticky neustal.  Túto výpravu sme si všetci dokonale užili a hlavne si ju užili tí najmenší, možno budúci rybári, ktorých radosť z každého úlovku bola neopísateľná. A hlavne čas strávený s nimi pri vode nevynahradí prakticky nič na svete. Pri konečnom počítaní sa mi podarilo počas tejto výpravy urobiť okolo 30 záberov, z ktorých väčšina rýb boli ryby 10+ kíl, s najväčšou rybou 16+ kg, čo len potvrdilo to ako neskutočne je tento revír zarybnený. Z nástrah mi opäť super fungovali SK30 a RED ONE z dieľne STARBAITS, čo len potvrdzuje to aký potenciál tieto guličky majú a pri správne zvolenej krmnej taktike dokáže ryby zaujat prakticky okamžite.
Už po prvých dvoch výpravách sa mi tento miestny zväzový “Chyť a Pusť”  revír na východnom Slovensku veľkými písmenami zapísal do portfólia revírov, na ktoré sa budem opakovane rád vracať. A cesta, ktorú miestna organizácia zvolila pri zarybnení a starostlivosti o tento revír by mala byť svetlým príkladom pre všetky ostatne organizácie.

 

Galéria:

 

 

Najnovšie články

VN Vrbov – miesto 5

Tento rok som si povedal, že obľúbený revír VN Vrbov odchytám počas celej sezóny na každom lovnom mieste. A keďže sa môj pôvodný plán chytať

Čítať »