Novembrové “potulky” za kaprami

Začiatkom novembra som sa vybral na jeden maďarský rybník, cielene skúsiť novinku Scopex krill a vyskúšať nové boiles, ktorým som sa nemal čas počas sezóny venovať a vyskúšať ich. Po príchode na rybník som striedal jeden tím Maďarov, ktorí počas štyroch dní mali dva zábery od menších kaprov.

Trochu som bol skeptický, ako to celé dopadne, keďže celé jazero bolo bez nejakej väčšej aktivity rýb. V prvom rade som nasadol na čln, šiel zmapovať dno a nájsť si miesta na lov. Zvolil som si šesť miest, ktoré som pravidelne bodovo zakrmoval. Stále dve miesta som nechal oddychovať, čo sa mi ukázalo ako správna voľba. Prvý kontakt s rybou bol po troch hodinách na minuloročnú novinku od značky SB na NFS (jednu predmočenú a nadropovanú 24 mm guľu na dno). Tejto guli neodolala krásna “guľa “- lysec o váhe 12,8 kg. Potom to už bolo hlavne v znamení novinky Scopex krill. Na túto príchuť (po jednej 20 mm guličke na dno do bahna a na panáčika zo Starbaits Pop-Up Pro Pineapple 14 mm nadropovanou pineapple droprom) reagovali ryby pravidelne.

Najväčšia aktivita bola od ôsmej večera do jednej rána. A potom od šiestej rána do jedenástej obeda. Dá sa povedať, že som za celú dobu veľa toho nepospal a ani nemal čas sa najesť. Keď bol útlm od záberov, tak som si chystal nové montáže, nadväzce a krmivo. Bolo to celé dosť náročné, keďže som bol sám a chytal som na štyri udice. Akonáhle sa mi rozbehla guľa “Scopex and krill” bolo načase zameniť ďalšiu udicu na minuloročnú novinku Starbaits Probio Peach & Mango na panáčika s totožnou popkou a droprom.

Toto boiles ma zaujalo farbou a hlavne silnou prenikavou arómou hneď ako sa dostalo do predaja. Táto kombinácia tiež nedala na seba dlho čakať a behom dvoch hodín sa mi podarilo zdolať na túto guľu 14 a 16 kg kapra. Približne po dni a pol sa mi podarilo nachytať kaprov od 13 kg do 15 kg a viac, čo bolo neuveriteľné. Čerešničkou na torte bol krásny šupináč o váhe 20,45 kg, ktorý zabral na jednu guličku Scopex and krill o priemere 20 mm z bahna.

Tento nádherný šupík mi nedaroval nič len tak. Po zábere som ho nevedel otočiť. Hneď som skočil na čln a šiel som ho zdolať z loďky. Adrenalín bol neskutočný. Boj trval vyše 40 minút. Po príchode na breh som bol unavený a zároveň šťastný čo za “prasa” mám v podberáku. Po vážení to znamenalo nový osobák !!! Bol som nesmierne nadšený, že na poslednej tohtoročnej výprave sa mi podaril taký ”husársky kúsok”. Hneď som previezol všetky prúty na večer, keďže už po 16-tej sa stmievalo a dosť mi vyvážanie znepríjemňovala hustá hmla, ktorá má sprevádzala do konca výpravy. Po piatich hodinách prichádza ďalšia pomalá jazda. Ryba krásne pumpovala a išla si kade chcela. Nevedel som ju otočiť ale keďže prišiel ďalší záber na druhú udicu nebol čas ísť na čln. Tak som utiahol brzdu a podarilo sa mi ju otočiť a pomaličky priťahovať k brehu. Čo človek nechcel alebo chcel, prichádza ďalší záber na tretiu udicu. Tak už som si povedal, nemôžeš ho pustiť, nech sa nerozbehne. To už by som ho tak skoro nezastavil. Ako som kapra “konečne” vypumpoval z druhej strany, hneď som vošiel v prsačkách čo najhlbšie do vody, nech nezacíti plytčinu a hneď som ho podobral .Otočil som podberák, nechal ho vo vode a utekal zdolať druhú rybu. Tam bol krásny 9 kg koi. Ešteže som mal dva podberáky. Hneď som ho odopol a utekal zdolať kapra na tretej udici. Na tretej udici má čakal krásne sfarbený lysec o váhe 14,5 kg. Rýchlo som sa sfotil a natočil video. V tom adrenalíne som celkom zabudol, že v podberáku mám ešte prvého zdolaného kapra.

 

Vravím si maximálne bude mať cca 13 max 15 kg. Ale, keďže už mám všetko pripravené na fotenie tak sa odfotím aj keď som už dosť unavený. Idem dvihnúť podberák z vody a nejak ma zaseklo. V tom si vravím: „Fíha, toto nie je malá ryba.“ Samému sa mi ho dosť ťažko nieslo aj s udicou v ruke. Samotné váženie bolo tiež dosť náročné. Čo som však vôbec nepredpokladal, ručička na váhe zastala na 20,65 kg – to znamenalo nový osobák o 200g!!! Bol to neskutočný zážitok a pocit. Aj keď som bol totálne vyšťavený, keďže som za ten čas veľa toho nenaspal a nepojedol. Bolo to niečo neskutočne chytiť dve také ryby. Táto ryba zabrala na panáčika Scopex and krill. Počas celej výpravy som chytal na značku Starbaits.

Ryby mi reagovali najlepšie na príchuť Scopex and Krill – Peach & Mango .Chytal som na nadväzce, ktoré boli s fluorocarbonu o nosnosti 15lb a háčik Mugga o veľkosti 6. Túto rybačku hodnotím ako rybačku “snov”. Bolo to naozaj fyzicky náročné, zdolať vyše 25 kaprov a dvoch jeseterov, od štvrtka do nedele rána. Čo ma však najviac teší, že sa mi podarilo vyselektovať väčšie ryby, za čo má veľkú zásluhu aj striedanie lovných miest . A čo sa mi ešte nikdy pri takejto aktivite nepodarilo je, že za celu dobu mi nespadla ani jedna ryba. Touto cestou sa chcem veľmi pekne poďakovať stránke aj značke Carpfishingtime, firme Prekaprarov.sk:, Konymu, chlapcom Peťovi a Lacimu a taktiež značke Carpstyle ktorá má naozaj štýl.

Moja najväčšia vďaka však patrí mojej žene Zuzke, ktorá ma podporuje a popri našom šesťročnom synčekovi a štvorročnej dcére mi umožňuje absolvovať takéto výpravy.
Ďakujem
Galéria:

 

 

 


Najnovšie články

VN Vrbov – miesto 5

Tento rok som si povedal, že obľúbený revír VN Vrbov odchytám počas celej sezóny na každom lovnom mieste. A keďže sa môj pôvodný plán chytať

Čítať »