Neplánovaná rybačka

Zdravím všetkých priaznivcov rybolovu, chcel by som sa s Vami podeliť o moju krátku, ale o to viac podarenú výpravu na jednu z menej známych vôd v blízkosti môjho bydliska. Ako sa povie neplánovaná akcia je tá najlepšia a nebolo tomu inak ani teraz. Bol štvrtok ráno kedy sa všetko rozhodlo, napísal mi kamarát Michal, či by sme nevybehli na ryby len tak na jednu noc z piatka na sobotu. Keďže od nedele mi začínajú preteky, tak som sa najprv tomu bránil, aby som mal čas sa pripraviť ako výbavou tak aj po psychickej stránke :D.

Ale napriek tomu som si povedal, že kde lepšie naberiem energiu ako pri vode, z nadväzcami vo vode čakajúc na vytúžený zvuk signalizátorov. Keďže ešte nebolo dovolené chytať na zväzových vodách non-stop, tak rozhodnutie padlo na súkromáčik. Ale toto už mal Michal premyslené a naše kroky viedli na menej známe súkromné jazero Hnilička pri obci Závod. Na tomto jazere som ešte nemal tú česť chytať, ale Mišo tu už raz chytal na začiatku marca tohto roku takže nejaké informácie, ako aj o obsádke tak o reliéfe dna sme mali, tak som sa aj tešil na niečo nové.

Jazero vo veľkosti necelých 2ha bolo zopár rokov dozadu miestnou vodou, pokiaľ sa nemýlim tak posledných 5 rokov je v súkromnom vlastníctve, no pre verejnosť je dostupné posledné dva roky. Na jazere je veľa prekážok, o ktorých nás domorodé ryby neskôr presvedčili že toto je ich domovom.

A tak bol zrazu piatok 16:00 keď som skončil v práci a vydal sa na cestu za novou pre mňa neprebádanou vodou. Mišo už bol na mieste, ten prišiel o pár chvíl skôr a keď som prišiel už hľadal tie správne miesta. Ja som rozbalil všetko potrebné, kŕmenie som už mal nachystané zo štvrtka a to obsahovalo zmes boilies a mix peliet. Použil som rôzne priemery halibut, red halibut a rychlorozpustných peliet zaliatých boostrom.

Kedže som vedel, že dno je bahnité, tak som zvolil dlhší nadväzec na konci háčik typu WideGape o velkosti 6 a pod háčik som dával 20mm boilies z 12mm Popup-kou.

Prvý záber prišiel niečo pred 19tou, na konci však bol amur, ktorý rozhodne neplánoval spolupracovať pri fotení :D. Počas toho zdolala aj Michal svojho prvého kapra dňa. Po chvíli boli montáže opäť na svojich miestach a to sme nečakali, že pol hodinu na to sa rozbehne taký kolotoč. Prvý záber Mišova pravá udica, minútu po tom Mišova druhá udica, ktorú som začal zdolávať ja a asi po dvoch minútach, ešte stále sme zdolávali obaja ryby sa rozbehla aj moja udica. Tak sa nám podaril zdolať tripple, traja králi z kaprej ríše sa objavili u nás v podložke. Šialená zdolávačka dve udice naraz v rukách, jednoducho zážitky na ktoré sa nezabúda a doma pri TV by som ich rozhodne nezažil :D. 

Zábery ani zďaleka nekončili, celkovo sa nám podarilo zdolať 6 amurov, 13 kaprov a jedného sumca a o dve ryby sme prišli v prekážkach. Ryby na jazere sú divoké, bojovné s neskutočnými kormidlami, o čom nás presvedčil aj ten z najdlhších, ktorý sa nám podaril zdolať, kapor presahujúci dĺžku jedného metra, aj keď s váhou necelých 12kíl, tak s neskutočnou silou, ktorú mal vo svojej veľkej plutve. O zábavu bolo postarené zábery chodievali relatívne pravidelne, na breh sme dostali aj veľa menších kaprov okolo 6 kíl, z ktorých sme mali rovnakú radosť. Ja o to viac že som mal na tejto vode premiéru. Posledný nočný záber prišiel okolo pol 3, už zo zdolávania som tušil čo je na konci a môj typ sa aj potvrdil. Bol to amur, ktorý rozhodne nebol fotogenický, tak nám na pamiatku zanechal len selfie z podložky :D. 

Ráno sme posledný krát nachystali naše montáže na kŕmne miesta a len sa nám potvrdilo, že sme zvolili ako správne miesto tak aj správne kŕmenie. Zábery na seba nenechali dlho čakať a tak sme si pred odchodom za domácimi povinnosťami zdolali obaja kapríka. Bolo ráno 9:30 kedy sme sa po neobľúbenom balení výbavy obaja pozreli smerom k vode a spokojný, plný energie a z úsmevom na tvári vybrali k našim domovom. Petrov zdar 

Pre carpfishingtime.sk

Peter Beňka

Najnovšie články

Ďalšia vydarená rybačka

Ahojte, práve som absolvoval rýchlu 24 hodinovú vychádzku na Svitské kaprové Jazero. Keďže som tam chytal prvýkrát nemal som veľké očakávania ale opak bol pravdou

Čítať »