Neopísateľný moment

September mám veľmi rád, chladnejšie rána, občasný dážď a podstatnejší väčší kľud pri vode. Presne to ma presvedčilo k tomu, aby som po neúspešnom lete, kde som sa zameral a zároveň vyhorel na rieke,  presunul na pár dní k naším južným susedom.

Podstatnou vecou bola kvalitná príprava. 5 dní pred plánovaným odchodom som začal s prípravou kŕmenia. Chcel som využiť 2 lovné miesta, jedno som plánoval kŕmiť korenistým boilies a to druhé bolo kŕmené mixom sladkých boilies a partiklu.

Takže základom boli príchute devill krill + gigantica, ktoré som zalieval boostrom. Sladký mix bol jasnou voľbou Scopex&Squid + KrillBerry a to všetko tiež zaliate boostrom.

             

Nastal deň D a po príchode k jazeru ma potešilo počasie. Prehánky, ktoré sa menili na občasný lejak bol skvelý hlavne pre aktivitu kaprov. Tých som mohol vidieť vyhadzovať sa v blízkosti protiľahlého brehu. Spomenul som, že kŕmenie bolo podstatnou vecou. No pri vode to bolo správne vyhľadanie lovných miest. Po prvej noci som pochopil, že moje lovné miesta som vybral správne. Pretože prvé zábery prišli hneď po zotmení a na brehu som mohol odvážiť prvého kapra. Následne som zaznamenal kolotoč záberov, kde som v pravidelných intervaloch dostával zábery. Ryby vynikajúco reagovali na miesto, kde som kŕmil Devill Krillom a Giganticou. Ryby dosahovali váhu cez 16 kg. No čerešničkou bol záber z miesta, kde som kŕmil mojim sladkým mixom. Krásny šupináč, ktorého váha presahovala 18 kg , si pochutnal na 24 mm boilies Scopex&Squid.

             

Nasledujúci deň bol slnečný a ryby si zjavne zrelaxovali, pretože sa zábery ustali a deň som mohol venovať oddychu. S príchodom 16- tej hodiny som zaznamenal prvý denný záber. Po cvhíľke sa predomnou ukázal krásny amúr. Opať krásna zdolávačka, následne fotka a ďalšia vyvážka spojená s prihodením cca 2 kg boilies.

             

Nasledoval večer a ja som si vychutnával kávu a západ slnka. V tom som dostal záber a začal zdolávať rybu. Počas tejto zdolávačky dostávam ďalší záber a do tretice všetko dobré, tak aj tretí prút neostal v tichosti. Na brehu som postupne zdolal dvoch kaprov cez 16 kg a amúra. Niečo neskutočné!

S radosťou som si ľahol a vychutnával si tento moment. Túto noc som si troška pospal viac, no z času na čas ma prebudil zvuk priposluchu a následná zdolávačka.

Celá taktika kŕmenia, výber príchutí  a výber lovných miest mi priniesla celkovo 2 amúrov, 18 kg kapra, 4 kaprov nad 16kg a ďalších od 9 – 14 kg. To všetko za 48 hodín lovu. Následne som sa mohol s úsmevom vrátiť domov , zregenerovať a opäť spomínať na takéto neprekonateľné zážitky.

 

Martin Horvat

 

Galéria:

Najnovšie články

VN Vrbov – miesto 5

Tento rok som si povedal, že obľúbený revír VN Vrbov odchytám počas celej sezóny na každom lovnom mieste. A keďže sa môj pôvodný plán chytať

Čítať »