Navijáky Giants Fishing Deluxe Reel FD 9000

Navijáky Deluxe Reel FD 9000 boli predstavené na trhu ešte koncom augusta 2021. V prvom rade nás zaujalo dizajnové prevedenie. Čierný matný povrch bez zbytočných výstredných farieb doplnený o drevenú klučku. Aj takto by sme charakterizovali vzhľad tohto navijáku, ktorý sa dokonalo drží jeho názvu.

Poďme sa ale pozrieť pod „kapotu“, pretože za cenu navijákov získate veľa muziky. Spolu sedem ložísk, ktoré sú súčasťou navijáku, zabezpečujú jeho hladký chod. Vďaka kvalitným komponentom, či zosilnenej klučke je tento naviják doslova výbornou kúpou.

Avšak vec, ktorá nás dokonalo zaujala je brzda. Pracuje rýchlo a pri jemnom potočení vidieť rozdiel. Čo ocení každý hlavne pri zdolávaní. Kovová 9000 cievka ma vynikajúcu kapacitu a pri vlasci 0,34 mm sa na naviják vojde podľa výrobcu 340 m. Pre doplnenie uvádzame aj kapacitu pre 10000 cievku. Konkrétne 510 m pri hrúbke vlasca 0,40 mm. Čo sa týka 8000 cievky, kapacita je 230 m pri vlasci s hŕubkou 0,26 mm.

Alternatívou k tomuto navijáku je model s voľnobežnou brzdou s označením Deluxe Reel 9000 FS, prípadne horúca novinka s modelovým označením Deluxe Reel 6000 FD.

Na záver je potrebné povedať, že tieto navijáky sa cenovo pohybujú v závislosti od modelu od cca 64 do cca 74 €.

Navijáky Deluxe nájdete na stránke www.hobby-g.com

Najnovšie články

Ďalšia vydarená rybačka

Ahojte, práve som absolvoval rýchlu 24 hodinovú vychádzku na Svitské kaprové Jazero. Keďže som tam chytal prvýkrát nemal som veľké očakávania ale opak bol pravdou

Čítať »