Náš tím

Martin Horvat 

Kaprárine sa venujem už viac ako 10 rokov, pričom od roku 2011 som začal navštevovať okrem našich aj maďarské revíry. Som zástancom metódy „chyť a pusť“. Zaujímam sa o nové trendy v kaprárine, nové produkty a samozrejme nové techniky lovu kaprov.

Obľúbené revíry:

Zahraničné a miestne  revíry.

Obľúbené nástrahy:

Mám viacero obľúbených nástrah značky Nikl, ktorá mi sedí.

Úlovky:

 

Karol Horváth

Mám 34r. Rybárčeniu sa venujem od 5r. Keďže moj otec bol chatárom na jednej chate, ktorá sa nachádza na Ružíne, tak táto voda sa stala mojou srdcovkou od útleho dectva. Na tejto vode som rybársky rástol. Od mala má fascinoval lov kaprov, ktorému sa venujem do dnes. Je fascinujúce ako sa lov kaprov vyvíja do dnes a všetko spojenie s lovom. Ja sa aj tak sa držím hesla” v jednoduchosti je krása”.

Obľúbené revíry:

Medzi moje obľúbené slovenské vody jednoznačne patrí Ružinska priehrada a štrkovisko Kechnec, kde som najviac času strávil na rybách .

Obľúbené nástrahy:

Značka, ktorá mi najviac sadla a používam ju dodnes je Starbaits. A to najradšej o priemere 20-24mm, ako je novinka NFS,Hot Démon ,Red One, Sk30.

Korenisté,smradľavé gule mi najviac sedia, ktoré zvyknem kombinovať s ovocnými pop-up ako je ananás a broskyňa.

 

Dušan Schneider

Rybárčeniu sa venujem už od svojich 6tich rokov, ciže nejakých 30 rokov, s tým že cielenému lovu veľkých kaprov na boilies sa venujem posledných 8 rokov. Obľubujem všetky typy lovu na boilies samozrejme využívam ich podľa miesta, počasia a revíru, na ktorom sa aktuálne nachádzam. Keďže pre pracovné povinnosti mám toho času menej obľubujem menšie revíry, najlepšie s režimom Chyť a Pusť, kde sa dajú ryby lokalizovať a odchytávať aj za pár dní, na druhej strane keď mám čas a priestor vždy sa snažím urobiť aj 2 až 3 výpravy ročne na jednu z naších veľkých vodných nádrži, či už na našu asi najlepšiu kaprársku nádrž s režimom Chyť a Pusť Šíravu, prípadne Liptovskú Maru.

Obľúbené revíry:

Všetky rybárske revíry s režimom Chyť a Pusť.

Obľúbené nástrahy:

Celá plejáda boilies od značky Starbaits, ale medzi moje top guličky, na ktoré sa možem spoľahnúť v každej situácií a prakticky celoročne patrí SK30, Red One, Hot Demon a Signal. Hlavne počas horúcich letných dní sa venujem lovu na Zig Rig, ktorý sa mi v posledných rokoch osvedčil ako najúčinejšia metóda na krátke výpravy.

 

Tomáš Hudák

V jednoduchosti je krása a moje motto je jasné: „carp fishing is my life“.

Obľúbené revíry:

Je to jednoznačne Ružín.

Obľúbené nástrahy:

SK30 a Probiotic Red one

 

 

Dániel Habardik

Tak začal som chodiť na ryby keď som mal 8 rokov .Chodil som s dedom na ryby a už asi 5 rokov intenzívne chytám kaprov na boilies. Momentálne som ukončil štúdium v Ivanke na rybárskej škole. Navštevoval som ju nie len preto, že ma rybárstvo baví, ale zaujímam sa aj o chov kapra a veci s tým spojené.

Obľúbené revíry:

Mrtvé ramena , rieky, rybníky v Maďarsku

Obľúbené nástrahy:

Obľúbil som si boilies značky Millenium fishing

 

 

Martin Birkner

Rybolovu sa venujem už od útleho detstva. Zo začiatku som chytal predovšetkým na bič rôzne drobné ryby. Postupne som sa venoval lovu dravcov a posledných 7 rokov výhradne lovu kaprov. Kaprárina má úplne pohltila. Páči sa mi na nej vývoj tejto techniky. Je to životný štýl. Tak ako sa šetrne správame k rybám, prostrediu, prírode, by sme sa mali správať aj v bežnom živote. Každá výprava za kaprami má svoj jedinečný príbeh. Nie som rybár, ktorý dokumentuje svoje výpravy videami. Skôr všetky svoje myšlienky, spomienky a fotografie napíšem do článku.

Obľúbené revíry:

Ružín, Domaša, Laborec, Výpustný kanál Zemplínska Šírava

Obľúbené nástrahy:

Mám len tri 😀 The Krill, Bloodworm, Manilla. Samozrejme aj rôzne popky Sticky či už samostatne alebo na panáčika. Mojou tajnou zbraňou sú Wafters, neutrálne vyvážené guličky na D-rig montáži.

Martin Ivan

Ako rybár som sa už narodil. Ešte v plienkach ma rodičia brávali na rybačky a presne takýto životný štýl sa mi stal osudovým. Celú sezónu sa venujem lovu kaprov, nenaháňam sa za rekordmi aj keď väčšia ryba samozrejme poteší viac.

Obľúbené revíry:

Sú to prevažne košické miestne vody (štrkovisko Krásna, štrkovisko Geča, štrkovisko Čaňa – Hutné stavby/cintorín)

Obľúbené nástrahy:

Podľa situácie, veľa však využívam malé pop up nástrahy  na rôznych nádväzcoch.

 

 

Dávid Vavřík

Mám 19 rokov a rybárčeniu sa venujem už od troch rokov kedy som dostal svoje prvé povolenie na rybolov v MOSRZ Malé-Veľké Leváre. Venujem sa len metóde chyť a pusť.

Obľúbené revíry:
“ Tam kde berú „
Veľmi rád chodím na ryby v dobre zarybnených oblastiach a hlavne sa venujem rybníkom kde sa dá chytiť aj niečo väčšie ako násadové kapríky.
Obľúbené nástrahy:
Mám niekoľko nástrah ktoré používam na každej vode. No ale na žiadnej rybačke nepoužívam len jeden druh nástrahy vždy sa snažím kombinovať a skúšať niečo iné.

 

 

 

Marek Horný

K rybám ma doviedol môj otec a dedo, kde som ako 5 ročný chytal na lieskovú palicu s plavákom z korku. Aktuálne sa venujem feedru a ultraľahkej prívlači. Snažím sa čoraz častejšie kombinovať kaprové montáže s feedrom a hladať nové spôsoby lovu s method feedrom.

Obľúbené revíry:

Obľúbenými revírmi sú Ondava, Hornad, Domasa a Jazero Kosice.

Obľúbené nástrahy:

Najviac v obľube mám chytanie s wafters a pop nastrahami. Top sú pre mňa výrobky od Karla Nikla, Steg a Walter series.

 

 

Najnovšie články