Na rybách s Rišom

Túto rybačku sme s Rišom plánovali už skôr. Miestna voda a krásna príroda ma očarila už pred rokom a Riša hneď po príchode. V prvom rade nás na mieste čakal kamarát Števo, ktorý počas krátkej rybačky chytil pekného kapra. A my sme už spriadali taktiku na najbližšie dni.

Po klasickom úvode sme nahodili naše prúty až podvečer. Pripravili si večeru a čakali. Prvé zábery prišli na moje prúty, ale o ryby som počas zdolávania prišiel. Rišov čas prišiel v noci , kedy zaznamenal sériu záberov. Prvá ryba vážila cez 14 kg a o ďalšie taktiež prišiel. S ránom som zaznamenal záber od približne 8 kg kapra, následne sme si naše lovné miesto kŕmili spombovaním. Ryby na kŕmenie reagovali pekne a po chvíľke som chytil kapra s váhou 11 kg, ktorá zlepšila našu náladu. Po tom čo ryby dostali svoju dávku raňajok sme si pripravili niečo aj pre nás a čakali, čo prinesie slnečné počasie. Na poludnie som zaznamenal jazdu a krásnu zdolávačku, až po prvom vynorení kapra sme uvideli krásneho riadkača.

                      

Obom bolo jasné, že túto rybu musíme zdolať, lebo bola proste nádherná so slušnou váhou. Samozrejme to sa nám aj podarilo a na podložke skončila neskutočne krásna ryba. Počas dňa bolo aktívne hlavne moje miesto a postupne sa na podložke vystriedali krásne ryby. Dokonca nás prišiel navštíviť kamarát Jožko Petričko, priniesol mi zjavne šťastie, pretože sa mi počas zdolávania rozozvučal aj druhý prút a na svete bolo prvé double tejto výpravy.

Rišové prúty mlčali, no jeho odhodlanie nie. Neustále svoje miesto dokrmoval a jeho čas prišiel večer. Večer nás prišiel pozrieť opäť Števo a počas prípravy večere sa ozval Rišov prút. Ryba sa pri brehu prevalila na hladine a každému bolo jasné, že je to ryba nad 15 kg. Pred podobratím som dostal záber aj ja. Už s prvým výpadom a výskokom nad hladinu, nám bolo jasné, že ide o jesetera. Po zdolaní oboch rýb tu máme s Rišom prvé double. Rišo sa síce v noci veľmi nevyspal, kedže jeho miesto bolo aktívne. Makal na 200 % a ďalšie zábery priniesli opäť pekné ryby.

                      

 

Posledné ráno, bolo už skôr také light. Pár rýb do 10 kg a balenie pred cestou. Počas výpravy som chytal na moje obľúbené boilies Nikl, fungovala mi príchuť 68 v dipe. Rišo skúšal príchute GLM mušla a kombinásiu Halibut – cesnak z mixu Fourfish od Pirkobaits.

 

Pre carpfishingtime.sk

Martin Horvat a Richard Jakab

 

Galéria:

 

Najnovšie články

VN Vrbov – miesto 5

Tento rok som si povedal, že obľúbený revír VN Vrbov odchytám počas celej sezóny na každom lovnom mieste. A keďže sa môj pôvodný plán chytať

Čítať »