Na rieku s peletami

Posledná doba mi nedovoľuje absolvovať dlhšie výpravy a preto si po práci veľmi rád zájdem na rieku. 

No ale aj napriek krátkemu strávenému času sa snažím o čo najrýchlejší záber. Preto volím aj taktiku, ktorú prispôsobujem na základe teploty vody, či stavu prietoku vody. V neskorom jarnom období mi úspešne fungovalo vnadenie koreneného krmiva a 3 mm peletiek. Ako nástrahu používam 10mm pelety, ktoré perfektne pracujú vo vode. V týchto letných mesiach som stavil na sladkú chuť krmiva, mením len príchuť peliet.

 

Príprava lovného miesta

Lovné miesto navštevujem už dlhšie. Preto ho poznám a viem, kde sa nachádzajú prekážky. Klasické krmivo si zmiešam s peletami, pripravím si kŕmne gule, ktoré smerujú na lovné miesto.

Príprava nástrahy

Z môjho pohľadu nestačí nastražiť peletu pod háčik. Ja sa snažím upútať rybu použitím esenčáku totožnej príchute. Pár kvapiek postačí a zábery sa dostavia rýchlejšie. Je možné využiť aj pasty, ktoré tiež s obľubou používam.

Zábery

Keďže chytám na rieke, na miestach s výskytom mrien, podustiev a ďalších druhov rýb, stane sa, že záberu od kapra sa nedočkám , no zvuk signalizátora prichádza od mrien. Zábery kaprov dostávam po tom, ako sa lovné miesto troška vyčistí a kapry majú kľud. Z nástrah mi perfektne fungujú pelety príchute Gigantika ( hlavne pri studenej vode) Devil Krill, MGS a Kill Krill.

Úlovky

Časť rieky, ktorú navštevujem je atakovaná rybármi a osadka kaprov je skôr tých menších „násadových“ rozmerov. No aj napriek tomu verím , že v danej lokalite sa nájde aj väčší exemplár, ktorý skôr či neskôr skončí na mojej podložke. Aj napriek tomu si tieto krátke rybačky užívam.

 

Video z tohto spôsobu lovu pripravujeme.

 

Galéria:

 

 

 

 

 

Najnovšie články

Ťažký boj na štrkovisku

Minulý týždeň sme absolvovali výpravu na štrkovisku neďaleko Košíc. Naše lovné miesto sme mali vopred vytipované. Po úvodnom dni chytania sme dostali aj prvé pípance,

Čítať »

Tatranský kapor 3. ročník

V termíne 14-17.9.2023 sme sa mali možnosť zúčastniť tretieho ročníka Tatranského kapra, ktorý sa usporiadal na VN Vrbov. Rybník č.2 je s režimom CHaP slušne zarybnený kaprom,

Čítať »

Širavský kolotoč

7 dni ubehlo ako voda na Zemplínskej Šírave, kde som bol s priateľmi na ,,dovolenkorybačke’’a musím povedať, že ani sa mi nesnívalo o takej to

Čítať »