Na rieku s peletami

Posledná doba mi nedovoľuje absolvovať dlhšie výpravy a preto si po práci veľmi rád zájdem na rieku. 

No ale aj napriek krátkemu strávenému času sa snažím o čo najrýchlejší záber. Preto volím aj taktiku, ktorú prispôsobujem na základe teploty vody, či stavu prietoku vody. V neskorom jarnom období mi úspešne fungovalo vnadenie koreneného krmiva a 3 mm peletiek. Ako nástrahu používam 10mm pelety, ktoré perfektne pracujú vo vode. V týchto letných mesiach som stavil na sladkú chuť krmiva, mením len príchuť peliet.

 

Príprava lovného miesta

Lovné miesto navštevujem už dlhšie. Preto ho poznám a viem, kde sa nachádzajú prekážky. Klasické krmivo si zmiešam s peletami, pripravím si kŕmne gule, ktoré smerujú na lovné miesto.

Príprava nástrahy

Z môjho pohľadu nestačí nastražiť peletu pod háčik. Ja sa snažím upútať rybu použitím esenčáku totožnej príchute. Pár kvapiek postačí a zábery sa dostavia rýchlejšie. Je možné využiť aj pasty, ktoré tiež s obľubou používam.

Zábery

Keďže chytám na rieke, na miestach s výskytom mrien, podustiev a ďalších druhov rýb, stane sa, že záberu od kapra sa nedočkám , no zvuk signalizátora prichádza od mrien. Zábery kaprov dostávam po tom, ako sa lovné miesto troška vyčistí a kapry majú kľud. Z nástrah mi perfektne fungujú pelety príchute Gigantika ( hlavne pri studenej vode) Devil Krill, MGS a Kill Krill.

Úlovky

Časť rieky, ktorú navštevujem je atakovaná rybármi a osadka kaprov je skôr tých menších „násadových“ rozmerov. No aj napriek tomu verím , že v danej lokalite sa nájde aj väčší exemplár, ktorý skôr či neskôr skončí na mojej podložke. Aj napriek tomu si tieto krátke rybačky užívam.

 

Video z tohto spôsobu lovu pripravujeme.

 

Galéria:

 

 

 

 

 

Najnovšie články

VN Vrbov – miesto 5

Tento rok som si povedal, že obľúbený revír VN Vrbov odchytám počas celej sezóny na každom lovnom mieste. A keďže sa môj pôvodný plán chytať

Čítať »