Májová výprava na Jasove

Všetko to začalo zápasom SVK – USA, kde som na stránke carpfishingtime tipol presný výsledok a vyhral boilies Carp Only, Krllic. Ale poďme po poriadku. Naša voľba padla na miesto č.6, kde je voda na rybníku najplytšia. Miesto ponúka viacero možnosti lovu. Ihneď po otvorení sáčku s boilies Krillic, mi do nosa udrela príjemná vôňa krillu a cesnaku.

         

S bratom sme teda rozložili prúty na všetky svetové strany a krillic sme nastražili na fluocarbonove Dčko, na dva prúty. Už v piatok sa bratovi podarilo zdolať šupináča.V sobotu ráno prichádza jazda aj na moj prút a onedlho mám v podberáku šupíka. Kaprí dorastenci naše mieta navštevovali v hodinových intervaloch. Keďže sa nám ryba rozbehla a na podložke sme mali čoraz viac rýb, rozhodli sme sa, že na noc všetky prúty nastražíme na guličky z dielne Carp Only.

Pevne rozhodnutý vynášame single gule na Dčkach na naše miesta, a dokrmujeme len piatimi guľkami k montáži,cielene uloviť väčšiu rybu. Ako sa neskor ukázalo, rozhodli sme sa správne. O 23tej hodine prišiel záber na Beďov prút, kde veľmi opatrný záber je predzvesťou väčšej ryby. V zapetí jazda aj na moj pravý prút. Zdolávame dvaja, ale to už pípa tretí prút. Z ľahká prisekávam a nechávam prút na stojane s povolenou cievkou navijáka. Po zdolaní dvoch kaprov, prichádza na podložku aj tretí šupináč. Len neveriac na seba pozeráme a nechápeme, čo sa to prave stalo. Beďo len pokrčil ramenami a vraví: Triple na krillic, neskutočné. Ryby dokumentujeme a púšťame na slobodu. Štrngáme si na úspech a po vynesení prútov zaspávame. Ráno o 4tej nás budí záber a v zapetí po ňom ďalší. Robíme double, opäť väčšie ryby končia na podložke.

     

Po východe slnka, už zábery neprichádzajú. Je čas baliť. Striedajú nás Ukrajinský kolegovia rybári. Spokojný odchádzame a už teraz sa tešíme, kedy sa vrátime na miesto činu. Platí aj v tomto prípade, TIPUJ, VYHRAJ, ZACHYTAJ? Myslím, že áno.

Jozef Dodi Spielvogel

 

Galéria:

Najnovšie články

Lovné miesta

V rámci príprav sme odkontrolovali jednotlivé lovné miesta, ktoré sú v poriadku a nás čakajú ďalšie prípravy na pretek. Lovné miesto 1 Lovné miesto 2

Čítať »