Lov na rieke Hornád

Krátke nočné vychádzky na moju obľúbenu rieku ma vždy napĺňa. Najčastejšie vyhľadávam miesta kde je kľud a prekážky. Postačí prevysajúci strom nad riekou a to je pre mňa miesto, kde rád ukladám montáž. Za tie roky môžem povedať, že chytať na Hornáde je veľmi náročne. Často od vody odchádzam bez záberu, alebo mi montáž atakuje biela ryba. Chytiť krásnu mrenu, alebo jalca je bežné.

No ak zaberie kapor, tak o perfektný súboj je postarané. Po zábere vám z cievky ťahá váš vlasec aj na druhú stranu rieky. V týchto prípadoch na veľkosti ryby nezáleží, každá má svoju silu. Mať kvalitný vlasec, či koncovú montáž je veľmi dôležité. Ako som spomenul, za tú dobu som získal kopec skúsenosti a viem sa spoľahnúť na kvalitu bižutérie od Giants Fishing a Garddner Tackle.

Čo sa týka nástrah, skúšal som rôzne, no momentálne mi funguje boilies od PBS ( Pirko – Baits Slovakia) a to hlavne príchuť pikantný kalamár. Z ďalších príchutí mi funguje aj jahoda, na ktorú som tiež dostal záber. Dôležité je neprepáliť lovné miesto a k montáži hodiť len zopár boilies. Aj mne sa stalo, že som túto dávku neodhadol a o zábavu som mal postarané celú noc od miestnych jalcov.

Z týchto mojich rybačiek na Hornáde zbieram materiál a snáď po sezóne z toho vznikne aj nejaké video.

Najnovšie články

VN Vrbov – miesto 5

Tento rok som si povedal, že obľúbený revír VN Vrbov odchytám počas celej sezóny na každom lovnom mieste. A keďže sa môj pôvodný plán chytať

Čítať »