Lov na laviciach – Samuel Wielgos

Lavice pre niekoho jasná voľba no ja mam iný názor, ja priamo na laviciach nechytám skoro vôbec no sú prípady keď áno .Myslím si totiž, že na laviciach sa veľká ryba nezdržiava hlavne na silno prechytávaných vodách, kde väčšina rybárov chytá.


No keď príde nato nájdem ryby na lavici položím to na lavicu . Teraz kam na ňu? Záleží od veľa faktorov pri rozhodovaní kam na lavicu položím svoju montáž, či pred za alebo priamo na vrch lavice. Podľa mňa najdôležitejší faktor je vietor pokiaľ mi fúka do tváre pokladám to za lavicu alebo na protiľahlú hranu lavice. Keď od chrbta tak rovnako len z mojej strany lavice, pri bezvetrí to pokladám rôzne a hľadám ryby aj na vrchu lavice. Vetrom sa tak riadim len do 2,5m hĺbky, pokiaľ je lavica hlbšie vietor podľa mňa nehrá rolu. Potom teplota vody od nej záleží v akej hĺbke lavice vyhľadávam. Koncové montáže sa od lovu v bahne a na štrku u mňa nelíšia nikdy. Nemôže chýbať šokovka, kvôli ostrým kameňom,prekážkam a olovenka pre ochranu rýb a to je jedno či chytám na bahne alebo štrku!

18361102_1914937612123309_174905004_n

Teraz niečo ku kŕmeniu, vo väčšine prípadov rázovo plošne rozkŕmim lavicu partiklovím mixom cca 10kg a pár hrsťami presušených guliček alebo peliet. A potom už pri vyvážaní len bodové kŕmenie k montáži s malou PVA pančuškou pre vyššiu atraktivitu .

18360637_1914937585456645_1532386829_n

Keď sa ryba rozbehne a chcem selektovať začnem sa vzdiaľovať od silno prekrmeného miesta o 15-20m do bahna. Tu sa ale kŕmenie mení, buď používam predmáčané guličky, ktoré si nachystám do vedierka alebo boostrované guličky, aby mi nenasávali pach bahna. Samotnú nástrahu buď dipujem alebo obaľujem v boilies paste, ta po rozpadnutí vyrtvorí na dne malé políčko, na ktorom je naša nástraha. A tá tým pádom nenasáva pach bahna.

Dúfam že z tohto krátkeho článku ste si niečo zobrali a pomôže Vám to pri budúcom rozhodovaní kam to položiť 🙂

Galéria:

 

Najnovšie články