Letná návšteva susedov

Posledný víkend som odbehol za naše južné hranice, kde som sa rozhodol stráviť krátkych 48 hodín. Cieľom bolo ponaháňať miestnych kaprov a užiť si koniec júla.

Keďže to bola krátka výprava, veľmi som to s kŕmením nepreháňal a stavil som na osvedčené 3 druhy boilies. Devill krill, Food signal a Salmon peach, to bola trojkombinácia, pre ktorú som sa rozhodol. Kŕmenie som obohatil krmným boilies Chilli spice.
Moje montáže som ukladal vo vzdialenosti približne 130m a tým pádom som sa rozhodol pre použitie 150g záťaži Eco Sinkers v tvare Grippa. Okrem toho, že tento tvar je ideálny pre vyvážky nad 100m, aj jeho tvar udrží montáž na lovnom mieste.
Od okolitých rybárov rozprávajúci anglicky som sa dozvedel, že cez deň to je so zábermi ťažšie. Môj prvý záber prišiel v noci, zo spánku ma prebudil jemný padáčik. Ryba šla k brehu bez problémov, no posledných 20m som pocítil ako sa otočila a hneď mi bolo jasné, že sa jedná o krajšiu rybu. Nakoniec sa v podberáku ocitol ozaj dlhý šupík s váhou cez 15 kg. Nad ránom ma potešil ďalší záber približne 10kg kaprom. Spať sa už nedalo a ja som si vychutnal východ slnka s pohárom horúcej kávy.
Počas dňa som sa snažil presvedčiť ryby k záberu, no počas dňa som spravil len jeden záber. Tým pádom som sa sústredil na noc a spravil som pre to maximum. Vyhľadal som si jedno nenápadne miesto a položil jeden prút zvyšné dva som nechal na mojom pôvodnom kŕmnom mieste. Prvý záber prišiel niekedy o polnoci a do východu slnka som zdolal ďalšie tri ryby. Aj keď počet záberov nebol extrémny, dôležitý bol pôžitok nočného zdolávania na člne.
Ráno som sa mohol s kľudom pobaliť a pobrať opäť domov do pracovnej reality. Už teraz sa teším na ďalšie výpravy. Verím, že táto sezóna bude ešte zaujimavá.
Videoreport z tejto rybačky nájdete TU.
Pre carpfishingtime.sk
Martin Horvat

Najnovšie články

Ťažký boj na štrkovisku

Minulý týždeň sme absolvovali výpravu na štrkovisku neďaleko Košíc. Naše lovné miesto sme mali vopred vytipované. Po úvodnom dni chytania sme dostali aj prvé pípance,

Čítať »

Tatranský kapor 3. ročník

V termíne 14-17.9.2023 sme sa mali možnosť zúčastniť tretieho ročníka Tatranského kapra, ktorý sa usporiadal na VN Vrbov. Rybník č.2 je s režimom CHaP slušne zarybnený kaprom,

Čítať »

Širavský kolotoč

7 dni ubehlo ako voda na Zemplínskej Šírave, kde som bol s priateľmi na ,,dovolenkorybačke’’a musím povedať, že ani sa mi nesnívalo o takej to

Čítať »