Krásna bodka za sezónou 2019

V podložke skončil Mobidick.

November je pre mňa znamením, že sa blíži zima a preto si na poslednej kaprovej výprave, dávam extra záležať. V takto neskorú jeseň, mením taktiku lovu od montáži, nástrahy až po kŕmenie. Všetko je ako sa povie, minimalistické. A to doslova. Háčik veľkosť 8, nástraha 10-14mm, kŕmenie obmedzujem tak na pol hrste na montáž. Vždy si myslím a teraz sa mi to aj potvrdilo, že veľká ryba sa masívnemu kŕmeniu vyhýba. Všetko vychádzalo tak, ako som si predstavoval a na podložku som dostával kaprov od 7 do 13kg.

Vravel som si, že sezónu uzavriem s peknými úlovkami. Čo sa ale udialo neskôr, ma totálne šokovalo. Razantný záber, rýchla jazda, čo je v tomto jesennom období ojedinele. Na prúte som cítil, že mám tu česť s poriadne veľkou rybou. Takmer hodinový súboj s kaprom, ktorý mi nič nedal zadarmo, skončil víťazne pre mňa.

V podložke polievam kapra s mohutným telom, úplne zdravou papuľkou a neuveriteľnou váhou 27kg. Rybník Jasov vidal už nie jeden svoj klenot a ryby 20+kg sa začali chytať pravidelne. Som rád a vďačný za to, že tohto velikána som mohol poťažkať práve ja a práve na mojej poslednej výprave za kaprami.

Ďakujem ti Mobidick, že si práve ty mojím osobným rekordom. Na záver chcem poďakovať všetkým ľuďom za podporu a popriať všetkým veľa nádherných zážitkov pri vode.

Praj a bude Ti dopriate.

Jozef Dodi Spielvogel

 

Galéria:

Najnovšie články

VN Vrbov – miesto 5

Tento rok som si povedal, že obľúbený revír VN Vrbov odchytám počas celej sezóny na každom lovnom mieste. A keďže sa môj pôvodný plán chytať

Čítať »