Koniec leta na Jasove

V závere augustoveho týždňa som vybehol na krátku rybačku na rybník Jasov.Tento rybník sa nachádza približne 30 km od Košíc, je o rozlohe približne 4 ha.  Osádka rýb je tvorená prevažne kaprom a amurom. Rybník je obkolesený lesom a ponúka 6 lovných miest. 3 miesta sa nachádzajú v prvej časti jazera pri vstupe. 2 lovné miesta sa nachádzajú v strede rybníka a jedno lovné miesto sa nachádza  na začiatku prítoku.

Chytal som na mieste číslo 5, ktoré je charakterizované prekážkami v podobe popadaných stromov na protiľahlej strane brehu. Presne na tieto miesta smerovali moje montáže.

Príprava na 48 hodinový lov sa niesom v zmene odhodového vlasca za 5 metrovú spletanú šnúru, pretože ryby po zábere smerujú do miest, kde sú potopené stromy. Počas celej sezóny používam jednoduchú montáž bez rovnátka a s dlhším vlasom pod háčikom. Na krmenie som použil pelety, partikel a boilies. Na začiatku lovu som pridal do kŕmenia aj CSL pelety, ktoré pri rozpade zanechávajú mrak a pachovú stopu.  Montáž som zatraktívnil pva sáčkom , v ktorom sa nachádzal mix halibut a red mini peliet.

Prvého záberu som sa dočkal až v noci. Ryby počas dňa neboli tak aktívne ako som si predstavoval. Prvá ulovená ryba vážila 10 kg. Taktika kŕmenia bola úspešna, pretože som spal maximálne hodinu pričom som zaznamenal zábery od rýb , ktoré vážili pod 10 kg a taktiež aj od najťažšej ulovenej ryby. Okolo piatej ráno som zaregistroval razantný záber, ryba po zaseknutí smerovala priamo do prekážok, no podaril osami ju otočiť a po zdolaní sa v podberáku ukázal krásny 15 kg šupináč. Rybám zachutila kombinácia boiliesu s príchuťov Dark man v kombinácii s popkou príchute kokos – slivka.

Nasledujúci deň prišli zábery až v druhej polovici dňa. Chytal som približne 10 kg ryby.

Počas 48 hodín som skŕmil približne 4 kg boilies Dark man, 4 kg peliet a asi 2-3 kg partiklu. Ulovil som 16 rýb a TOP úlovok bol 15 kg šupináč.

 

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=EHYQGjNBKc0

 

Galéria :

 

Najnovšie články

VN Vrbov – miesto 5

Tento rok som si povedal, že obľúbený revír VN Vrbov odchytám počas celej sezóny na každom lovnom mieste. A keďže sa môj pôvodný plán chytať

Čítať »