Keď sa plány zmenia

Už keď sme mali s kamarátom Karolom Horvathom všetko pripravené na 5 dňovú výpravu na Zemplinsku Šíravu, ani vo sne by nás nenapadlo, že vlastne pre pokazený spaľovací motor skončíme na jednej nádhernej zväzovej vode s režimom chyť a pusť, s enormnými hĺbkami a nádherne zfarbenými kaprami.

Po dorazení na miesto sme si dôkladne prezreli dno a označili miesta. Karol chytal v plytších častiach s hĺbkou do 6 metrov, ja som zvolil miesta s hĺbkou až do 8,5 metra. Neskôr sa ukázalo, že kapríky sa kŕmili hlavne v noci a ráno v plytších miestach jazera.

Miesta sme si nakŕmili zmäsou halibut peliet zaliatých add’it robin redom a liquid liver a boiliesmi Red One, SK30, IF1 a novinkou Feedz Chilli Hemp. Kedže sme dopredu vedeli, že na tomto jazere a hlavne v hĺbkach výborne funguje zig rig pripravili sme si aj zig mix, ktorý sme skúšali hlavne počas dňa, keď aktivita rýb na dne nebola až taká pravidelna.

Počas dňa sme dokázali kapríky odchytávať hlavne za pomoci zig mixu na zig rig, a v noci fungovali väčšie 24 mm predipované nástrahy a to hlavne Probiotic Red One a IF1, pekne jedna gulička na dno na montáži Slip D-rig. S Karolom sa nám podarilo urobiť počas štyroch dní okolo 20 záberov väčšinou od kapríkov 8-12 kg a Karolovi sa podarila aj povestná čerešnička na torte v podobe 15 kg, krásne stavaného šupíka.

Pre carpfishingtime Dušan a Karol

Galéria: