Karel Nikl o novinke 68

Rok 2018 bol pre českého kaprára Karla Nikla výnimočný.

Karel oslavil životné jubileum, s ktorým prichádza na trh darček pre zákazníkov značky Nikl v podobe nového boilies s názvom 68.

Karel počas roka 2018 si oslávil krásne životné jubileum. Ako hodnotíš doterajšie pôsobenie na scéne kaprariny?

Na profesionálnej úrovni som už od roku 2001, teda už je tomu 18 rokov. A ak sa na túto dobu pozriem , vidím za tým obrovský kus práce a môžem povedať , že to prinieslo výsledky a úspechy a za to všetko som vďačný. Ja sa ale pozerám smerom dopredu , pretože viem, že predo mnou je ešte veľa čo môžem dosiahnuť .

A z toho osobného  rybárskeho hľadiska, darí sa mi chytať krásne ryby a veľa cestujem . Spomeniem aj pretekárske úspechy. Za posledné roky sa ja, ale aj moji kolegovia z tímu pravidelne umiestňujeme na popredných miestach na rôznych pretekoch a to už náhoda nie je.

Ako si trávil tento významný deň?

Pretože som v znamení váh, mám narodeniny v októbri, je to najlepší mesiac lovu kaprov a ja vždycky v tomto mesiaci chodím na ryby.  Veľa krát som už počas mojich narodenín bol na rybách, tak preto som aj moju 50 – tku strávil na rybačke, počas ktorej sa mi stalo niečo úžasne. Hrozne sa mi darilo a ulovil som krásne ryby, ktoré uvidíte v pripravovanom novom filme, v ktorom opisujem obtiažnosť loviť kaprov v zahraničí.  

Snáď každý jeden fanúšik značky Nikl zaregistroval, že sa niečo chystá. A to konkrétne boilies s príznačným názvom 68. Prečo si sa rozhodol pre takéto pomenovanie?

Rok 1968 bol pre Československo veľmi významný rok. Vpád ruských vojsk znamenal pre našu spoločnú republiku zatvorenie  hraníc , či odobraná sloboda slova. No okrem týchto negatívnych  udalosti sa stala jedna pozitívna. Narodil som sa ja. Je tomu 50 rokov a na základe tohto som si dovolil natočit ďalší krátky film pod názvom „68“ v ktorom vám ukážem čo pre mňa znamená kaprárina. Okrem tohto filmu som vytvoril boilies a sériu ďalších produktov s istým názvom 68.

Do tohto produktu som vložil všetky moje skúsenosti , ktoré som doposiaľ nadobudol. Bude to prémiova rada, niečo výnimočné a teraz už môžem povedať, že sa  to podarilo. 

Kedy vznikla myšlienka vyskladať boilies 68?

Túto myšlienku som dostal  v roku 2017, chcel som spraviť niečo výnimočne. A ako som vravel podarilo sa mi to.  Ja som vďaka boilies 68 mal v roku 2018 najúspešnejšiu sezónu v mojej kariére. Tri krát som si navýšil osobák.

 V čom je 68 iná? Predsa v ponuke sú nabúchané príchute ako Devill Krill, Kill Krill či Gigantica.

Ja som sa na boilies 68 sústredil tak, ako aj na ostatné moje boilies. Vložil som do neho všetky moje skúsenosti, ktoré som nazbieral za svoju rybársku kariéru.Tento boilies je iný v tom, že som skombinoval všetky dobré veci, ktoré obsahujú naše ostatné príchute. Je to atraktivne boilies, s obsahom kvalitných mučok, s kombináciou esencií a práve to chytá ryby veľmi dobre. Hneď na začiatku tento boilies vykazoval také úspechy, že náš člen tímu Jirka Scopex Majer prehlásil: „ Opäť som sa zamiloval po rokoch, no nie do ženy, ale do 68. „

 

Výsledky sú už známe. Podarilo sa už chytiť krásne ryby v Čechách, Maďarsku, Poľsku a aj u nás na Slovensku. Naplnila 68 tvoje očakávania?

Keď si po 25 rokoch kapráriny 3 krát zlepšíš osobák v jednom roku, tak rozhodne musím povedať , že očakávania, ktoré som do tohto boilies vložil sa naplnili. Naši zákazníci sa majú na čo tešiť.      

http://www.nikl.cz

Galéria:

Najnovšie články

VN Vrbov – miesto 5

Tento rok som si povedal, že obľúbený revír VN Vrbov odchytám počas celej sezóny na každom lovnom mieste. A keďže sa môj pôvodný plán chytať

Čítať »