Kapry za zlého počasia

 

Zdravím Vás priatelia a priaznivci značky CARP ONLY. Vydal som sa na rieku, na víkendovú výpravu, od ktorej som si vela sľuboval.

Vzal som si so sebou Red Diablo a Tuna Spice a premýšľal som, ze vyskúšam pop up Sea Food One.

Pred tým, než som vyrazil chytať, dôkladne som si zmapoval lovné miesto a taktiež vopred rozkrmil, aby bolo na piatok po práci všetko pripravené. Po práci som išiel, čo to dalo, neskutočne som sa tešil, až budem mať nahodené a rozložené všetko, tak ako som si prial. Počasie som si vopred pozrel a celý víkend bol v znamení dažďa. Neodradilo ma to ani náhodou.

Prvý záber prišiel hneď po západe slnka a tým sa to odštartovalo. Kapor, ktorého som chytil, ma veľmi prekvapil a zároveň som nestačil zízať, ako môže byť ryba s takou stavbou tela tak silná! Nazval som ho Quasimodo a navážil som mu 10,5 kg. Snáď sa ešte niekedy stretneme a znovu ochutnáš Red Diablo s pop up Sea Food One.

Ďalší záber na seba nenechal dlho čakať a po chvíli sa mi ukazuje krásny šupináč o váhe 11kg +. Opäť si pochutnal na rovnakej kombinácii. Hovoril som si, že teraz už môžem v pokoji odpočívať. Ako tak rozmýšľam, počujem nepretržitú jazdu a ukazuje sa mi najmenší kapor 8kg +. Nechcem, aby sa hranica znižovala a tak prebíjam na dve 20mm Red Diabla. Za 28min jazda: D.

Krásny lysec tiež o váhe 8kg +. Znova to tam nahadzujem a dokrmujem len pár guličkami. Celý deň sa nič nedeje. Nastáva posledný deň výpravy, teda neslávna nedeľa a ja už sa slovami, kurník všetko je mokré a budem sa musieť baliť za dažďa. Prestane pršať a ja vážne premýšľam, že pôjdem domov. Lenže som sa ešte pozrel na predpoveď počasia a vidím, že má vyletieť tlak, začať fúkať na mňa a zosilniť dážď.

Keby som nebol fanatik, som celý víkend niekde v teple, lenže ja som si povedal nie, zostanem, niečo príde určite. Okolo obeda sa mi pomaličky dvíha swinger a ja len nakukujem ako sniper z brolly. Naraz razantná jazda a prekrásny 11kg lysec, ktorý sa nechal prekabátiť Red Diablom. Začínam robiť oslavný tanček v daždi a som šťastný, za taký fantastický víkend !!

Pomaličky začínam baliť veci, pretože nechcem, aby ma pohltila tma a môžem odísť. Mysľou sa mi behá len to , ako ryba veľmi dobre spolupracovala a v tom swinger vystrelil opäť, letím k prútu a vidím ako pomaličky sa začína došponovávať a začína sa otáčať cievka, len mi hlavou prebehne, nech je aký chce, s tebou sa pohrá. Dvíham prút a ten sa razantne ohne. Súboj trvá cca 30 min a pre moje prekvapenie, je to najťažší kapor, ktorému som navážil 13,8kg a meral vyše 90 cm. Red Diablo nesklamalo!

Končím … zmoknutý, špinavý, zamrznutý, ale šťastný a veľmi vďačný za nádherné ryby.

Za Team Carp Only

Roman Panáček

Galéria:

 

Najnovšie články

Sponzori preteku

Predstavenie sponzorov preteku. Sektor Individuálne ceny Prvý ulovený kapor nad 10 kg Wild Carp Baits www.wcb.sk Posledný ulovený bodovaný kapor Úlovky z košických vôd FB:

Čítať »

Online registrácia na pretek

Váš záujem zúčastniť sa preteku potvrdíte vyplnením online formulára. Možnosť prihlásiť sa na pretek je do 30.12.2022. Po odoslaní vyplneného formulára vám príde potvrdzujúci email.

Čítať »