Kaprové navijáky Zfish

Značka Zfish je na trhu už od roku 2015 a za tú dobu priniesol rybárom viacero zaujímavých vecí. No tento rok bol z určitého hľadiska veľmi úspešný. Priaznivci tejto značky sa dočkali zaujímavých kaprových a feedrových prútov, ktoré boli odprezentované aj v našej relácii „Pri bivaku“ a relácií „Začíname s feedrom“.

Pozreli sme sa teda aj na ďalšiu podstatnú časť a to sú navijáky. Zameriame sa na kaprové modely navijakov, ktoré sú dostupné. Konkrétne si predstavíme model HULK, BLACK HAWK, RENEEGADE  a ORION.

HULK

Veľkokapacitný kaprový naviják zaujme vzhľadom a funkčnosťou. S veľkosťou cievky je tento naviják určený na vyvážku. Ak vám vyhovuje okrem prednej brzdy aj voľnobežná, tak práve tento typ je určený pre vás. Už keď sme na začiatku písali o vyvážkach tak na jedno otočenie klučky naviniete 102 cm, čo pri vyvážke rozhodne využijete vo váš prospech. Takýto naviják je rozhodne väčšieho rozmeru a aj jeho hmotnosť je 660g. Pri kúpe vlasca si dávajte pozor na kapacitu pretože na cievku naviniete až 620m pri priemere 0,28mm.

BLACK HAWK

Pokiaľ čo model HULK sme zaradili do kategórie určenej ny vyvážku, tak model BLACK HAWK je rozhodne z nášho pohľadu naviják určený pre ďaleké nahadzovanie. Ďalší z veľkokapacitných navijákov so 14- timi ložiskami a hmotnosťou 680g. Zaujímavá je kvalitne spracovaná predná brzda, vďaka  ktorej vám postačí krátke pootočenie a brzda je dotiahnutá. Brzdu využijete v súboji pri zdolávaní každej ryby. Spomenieme ešte kapacitu cievky a tá je 560m pri vlasci s priemerom 0,32mm.

RENEEGADE

Ďalší naviják zaradený do kategórie veľkokapacitné navijáky je rozhodne aj model RENEEGADE. Výrobca ho zaradil do strednej triedy, aj keď parametre má aj na vyššiu. 13 nerezových ložísk, hmotnosť 650g a nerezový hlavný hriadeľ poskytne rybárom dostatočný komfort. S kapacitou cievky nám jemne pripomína model HULK.

ORION

Posledný model, ktorý vám chceme predstaviť je model ORION. Ak navštevujete skôr menšie lokálne vody, tak Orion vám bezproblémov postačí. Na menšiu 6000-sícovú cievku natočíte približne 300m vlasca 0,26mm. Pre tento naviják patrí jednoznačne prívlastok pomer cena a kvalita!

Pevne veríme, že aj ďalší rok prinesie Zfish opäť zaujímavé novinky a modely navijakov na trh. No nepredbiehajme a počkajme si na to, čo príde a rozhodne laťku nepodlezie.

Navijáky si môžete vyhľadať na :

https://www.extracarp.sk/vyrobcovia/zfish/zfish-rybarske-navijaky/

 

Galéria:

 

Najnovšie články