Jarná rybačka na Komjaticiach

Po dlhej zime a pracovných povinnostiach ma čakala prvá jarná rybačka.  Samozrejme počas tejto sezóny som absolvoval nejaké chvíľky pri vode, no boli to skôr pár hodinové vychádzky.

Pre prvú viachodinovú výpravu som si vybral štrkovisko Komjatice. Samozrejme, že ma lákala vidina možnosti chytenia veľkej ryby. No chytať na mieste, ktoré je charakteristické členitým dnom, či okolitými ostrovmi je proste úžasné.
           
Po príchode som automaticky pozoroval hladinu a počas rýchleho vybaľovania som si vytipoval miesta, kde by som chcel chytať. Po nahodení a zakrmení nasledoval oddych. Z jemného driemania ma prerušila prvá agresívna jazda a v podberáku sa ocitol prvý kapor. Takýto štart poteší každého z nás.
           
Ďalší záber prišiel opäť z rovnakého miesta a na konte som mal v rozmedzí dvoch či troch hodín dvoch šupíkov. Tieto ryby ma prebrali k tomu, aby som si postavil brolly a pripravil si môj camp podľa predstáv. Počas prvého dňa som dostal asi šesť záberov. Očividne im chutila dípovaná gulička Devill krill, ktorú používam prakticky stále. Počas prvej noci som ostal zababúšený v spacáku, pretože noc bola ozaj chladná.
           
Nasledujúci deň aktivita rýb klesla, no aj tak sa mi podarilo spraviť pár záberov. Počas celej moje výpravy som najviac používal kŕmne boilies Chilli spice z rady economic. Ako nástrahu som použil na začiatok dípovaný Devill krill a postupne som prešiel na criticals boilies rovnakej príchute. Túto sezónu som začal používať záťaže Eco Sinkers, ktoré na mňa zapôsobili hneď od začiatku.
           
S celou výpravou som bol spokojný, jj keď sa mi nepodarilo prekabátiť žiadnu veľkú rybu. No rybačka nieje vždy o tých veľkých rybách.
Maťo Horvat

Najnovšie články

Ďalšia vydarená rybačka

Ahojte, práve som absolvoval rýchlu 24 hodinovú vychádzku na Svitské kaprové Jazero. Keďže som tam chytal prvýkrát nemal som veľké očakávania ale opak bol pravdou

Čítať »