Gangster G7 Master Krill s Petrom Hofierkom

Boilies značky Mikbaits sa teší čoraz väčšej obľube a počas júla bol spustený predaj novinky G7.

„Celým menom“ Gangster G7 Master Ktill je boilies so silným krillovým extraktom, ktoré je možné používať celoročne. Viac nám ale o G7 –čke povie jeden z TOP kaprárov na slovensku Peter Hofierka.

Hofi, ako dlho si spolupracoval na výrobe tohto boilies?

S myšlienkou na nové boilies sa začal Michal zaoberať krátko po tom, ako bol na trh uvedený Gangster G4 / squid octopus/ teda niekedy pred tromi rokmi. Vyrobil prvé ,,prototypy,, ktoré sa postupne dolaďovali. S troch variant sa nakoniec jedna vypustila, nakoľko skončila výroba jedného z komponentov, ktorý bol v tomto boilies dosť podstatný. Zostali dve verzie, ktoré mali rovnakú základnú zmes a upravovali sa len kombinácie aróm a esenciálnych olejov. Obe varianty dosahovali počas testovania solídne úspechy. Z jednej nakoniec vzniklo boilies ktoré je dnes v ponuke, teda Gangster G7 master krill a s druhou variantov sa ešte pracuje.

mikbaits-gangster-g7-master-krill

Na aké vody je táto gulička vhodná?

Myslím že je použiteľná do všetkých tipov vôd. Na G7 boli už počas testovania nachytané krásne ryby či už na riekach, alebo jazerách a rovnako tak v zahraničí, ako aj na domácich vodách. Krátko po tom, ako sa toto boilies dostalo na trh, prichádzali správy od spokojných zákazníkov z rôznych kútov Českej a Slovenskej republiky. Nejeden úspech bol dosiahnutý aj na rybárskych pretekoch a vďaka G7 sa naši spolupracovníci a zákazníci postavili na stupne víťazov.

img-3493

Počas preteku na Balatóne ste spoločne s Kosťom dosiahli krásny výsledok, chytali ste aj na G7 počas preteku?

Na Balaton sme si toto boilies nezobrali, nakoľko sme mali informácie, že tam výborne funguje squid. Vsadili sme teda na Gangstra G4 squid- octopus. Ďalej sme mali zo sebou patentku z rady LiveriX a mazanú škeblu. Neskôr sme si od Michala ktorý sedel neďaleko od nás, doniesli ešte zopár kilogramov Gangstra G2, čo je naša najobľúbenejšia gulička . Asi to bol správny ťah, nakoľko sme záver pretekov odchytali s týmto boilies a podaril sa nám takmer neuveriteľný finiš. Za posledných 24h kedy sme boli na priebežnom 6 mieste, sme ulovili cez 200kg bodovaných rýb a vyšvihli sa tak na tretie miesto.  Aj naše najväčšie ryby sme chytili v posledných hodinách práve na G2.

18222427_1493434784035276_4868988328656016793_n

Kde a s akým úspechom si už túto guličku použil?

Na G7 som už počas testovania chytil niekoľko fakt pekných rýb a s tých najväčších to boli dve, ktoré presiahli 25kg hranicu. Ulovil som ich v Slovinsku koncom novembra 2016. U nás na jazere som s ,,G sedmičkou,, zároveň odštartoval sezónu 2017 a hneď v prvé dni som chytil niekoľko rýb cez 10kg a dve cez 15kg, čo je na Slovenskú zväzovku slušné. Začiatkom júna sme boli s parťákom Tonym na preteku na odstavenom ramene Váhu na Konkoli, kde sme aj vďaka G7 vybojovali druhé miesto.

img-8672

S akou kombináciou pop-up odporúčaš používať G7 Master Krill?

Osobne to najčastejšie kombinujem s popkou ananás, pampeliška, oliheň, alebo biela WS2. To sú moje najobľúbenejšie plavačky ktoré používam a kombinujem aj s inými boilies. Samozrejme má Michal oveľa širšiu ponuku PopUp boilies a je len na každom čo sa rozhodne odskúšať. Netreba sa v tomto smere vôbec báť a  treba skúšať rôzne kombinácie. Veľa rybárov má stále zaužívané, že k sladkému boilies treba použiť sladkú plavačku a k ,,smradom,, sa ovocné príchute vôbec nehodia. Nie je to pravda a práve vďaka rôznym kombináciám dosiahneme aj na prechytaných vodách často krát úspech. Preto je dobré mať v zásobe viacero druhov a veľkostí PopUp nástrah. Ďalšou výhodou ,,popiek,, sú ich krikľavé farby, ktoré ryby upútajú. Osobne často krát dávam aj k 24mm boilies malú 10mm popku a to len čisto na upútanie pozornosti kaprov. PopUp nástrahy naozaj fungujú, o čom som sa presvedčil aj počas môjho potápania. Podarilo sa mi nafilmovať aj niekoľko podvodných záberov, kde je jednoznačne vidieť, ako ryby v čistej vode už z diaľky zaregistrujú fluo farbu plavačky. Napriek tomu že je v okolí zvýraznenej nástrahy na háčiku ešte množstvo návnady, ryby nasajú nástrahu s popkou medzi prvými. Tým sa aj vyvracia teória, že ryby zoberú našu nástrahu až keď vtedy, keď je naše kŕmne miesto doslova vyluxované. Opak je pravdou.

Video s podvodnými zábermi klikni tu:

https://www.youtube.com/watch?v=-UQjO4cWvbc&amp=&t=129s

 

Galéria:

Najnovšie články

Mreny na rieke

Pôvodne som mal v pláne nájsť na rieke kaprov, no zábery prišli od mrien a stálo to za to. Mrena je silná ryba a po

Čítať »