For Fishing 2020 očami Erika Voltemara

Výstava For Fishing je najväčšia výstava v susednej Českej republike. Neskutočný počet ľudí, ktorí sa počas 4 dní prechádzal po výstavisku PVA EXPO Praha na ploche 19 170 m2 si prišlo na svoje. Ale ako vníma takúto výstavu samotný vystavovateľ? V nasledujúcom rozhovore nám takýto pohľad priblíži Erik „Carptracker“ Voltemar, člen tímu Nikl.

Počas troch dní For Fishing 2020 navštívilo viac ako 38 tis. návštevníkov. Ako si vnímal takýto záujem z pohľadu vystavovateľa? 

Výstava for fishing je už štandardne rybárskym sviatkom, ktorý navštevujeme s veľkou radosťou. Návštevníci, ktorí na túto akciu prídu sú naozaj zo všetkých končín sveta. Nie raz sa nám podarí stretnúť mnohých kamarátov z Čiech, Slovenska, Poľska či Slovinska a dokonca aj z Anglicka či ďalekej Číny. Každý rok sa snažíme držať vysoký štandard kvality a pre to pravidelne pre ľudí pripravujeme mnoho noviniek a to nie len v rámci ponúkaného sortimentu.

Už tradične platí, že kto sa zastaví u nás na stánku neraz nájde rôzne akcie, súťaže poprípade rôzne zvýhodnené ponuky, na základe ktorých sa môže dostať k naším produktom za podstatne lepších podmienok. Zároveň je pre nás veľmi dôležitá prezentácia značky a vlastná prezentácia preto sa snažíme ponúknuť okrem kvalitného vybavenia aj pomocnú ruku  a radu, čím verím že ľuďom poskytujeme naozaj top servis.

Sme naozaj radi, keď sa za nami ľudia zastavia čo i len pozrieť novinky pre nasledujúcu sezónu alebo produkty, skonzultovať ich taktiku lovu či spýtať sa o dobrú radu. Vždy každému radi pomôžeme  a myslím si, že toto je cieľ, ktorý chceme naplniť nie len na For Fishingu, ale aj na každej jednej výstave.

 

O aký produkt z vášho stánku bol najväčší záujem? 

Na našej expozícii bol veľký záujem o novinky pre sezónu 2020. Ľudia sa veľmi zaujímali o návazce Ronnie Rig z dielne Carp´R´Us, ktoré sú špecificky vyvážené, odľahčené a prispôsobené tak, aby perfektne fungovali v akejkoľvek situácií a na akomkoľvek dne. Ďalej to bola novinka Salmon&Peach od kolínskeho šéfkuchára Karla Nikla , ktorý sa tento rok s novým boilies naozaj vyhral a obnovil historický koncept boiliesu v strednej cenovej kategórií. Tento boilies je jednou z mojich srdcoviek a verím, že sa stane hitom mnohých rybárov nielen počas dlhších, ale aj počas krátkych vychadzok. V rámci expozície Trakker to boli nové bivaky Tempest Advance 150 a Tempest Advance 100, ale aj nová séria DPM luggage od značky Aqua, ktorá je naozaj prepracovaná. Čo sa týka prútov, záujem bol najmä o nové rady prútov Trekker Defy a Propel, ktoré sa v posledných mesiacoch tešia veľkej obľube. Ale samozrejme aj o nové teleskopické prúty Aqua Atom.

                                                                    

Ako ľudia reagovali na novinku Salmon&Peach?

Počas tvorby tohto boilies sme vedeli, že sa stane naozajstným „bestsellerom“. Nie len preto, že tento koncept je naozaj historicky osvedčený a nachytal hromadu veľkých rýb, veď aj mne osobne sa s týmto boilies podarilo na slovenských zväzových riekach nachytať krásne kapre nad 20 kg, ale hlavne pre to, že pri testovaní v priebehu minulého roku toto boilies ulovilo hromadu úžasných rýb a ukázalo sa ako veľmi atraktívne rychlochytace boilies. Bola to ozaj trefa do čierneho, čo potvrdil záujem na For fishing a tak isto i na iných výstavách a prednáškach, kde sme ho mali so sebou na ukážku.

Aká bola najčastejšia otázka od návštevníkov výstavy?  

Boli to samozrejme otázky k produktom a novinkám. Hlavne ohľadom montáží Ronnie sa neraz pri Carp´R´Us stánku v jednu chvíľu zastavilo i desať ľudí naraz, ktorých zuajímalo ako tieto montáže správne používať a k akej nástrahe sa najviac hodia? To isté môžem povedať aj o celej rade Salmon&Peach. Najčastejšie otázky boli, či je toto boilies vhodné na selektívne chytanie?, alebo na preteky?, prípadne možnosť jeho využitia do studenej vody. V expozícií Trakker boli najčastejšie otázky k bivakom Tempest. Návštevníkov zaujímal materiál, koľko vydrží a hlavne aká je cena, ktorá každého príjemne prekvapila, pretože je podobná ako pri modeloch Tempest V2. Rozdiel oproti verzii V2 je najmä v panoramatických oknách, vďaka ktorým je bivak prievzdušnejší a komfort o niekoľko tried vyššií.

                                   

Počas výstavy prebiehala v súvislosti s príchuťou Salmon&Peach súťaž o 100 kg boilies. Plánujete podobnú súťaž aj na výstave v Trenčíne?

Súťaž o 100 kg Salmon&Peach bola naozaj podarená. Bol to skvelý Karlov nápad, kterým sme chceli našich fanúšikov odmeniť za ich vernosť. Verím, že víťazovi, ktorý túto cenu už obdržal, urobí Salmon&Peach radosť a bude počas celej sezóny úspešne chytať naozaj krásne ryby.

Pre Slovensko sme si samozrejme do Trenčína na Fishing show pripravili veľmi podobnú súťaž. Vzhľadom k podmienkam pôjde o 50 kg boilies Salmon&Peach ktorý znovu zaiste urobí radost svojmu výhercovi. Žrebovanie prebehne opäť v nedeľu zo všetkých kópií účteniek ľudí, ktorý si zakúpia 3kg tejto famóznej novinky. Takže zaiste svoje účtenky nevyhadzujte

Týmto by som chcel poďakovať za rozhovor a samozrejme aj vám , ktorí ste si ho prečítali až do konca. Tešíme sa na vás onedlho v Trenčíne na Fishing show, kde sa určite stretnete s Karlom Niklom, ktorý si pre Vás okrem noviniek pripravil i úžasný film „Tatínku Vyprávěj“, Miloša Švihoríka, moju maličkosť,  niekoľko násobného víťaza pretekov v love rýb udicou na feeder Andreja Radenau, ktorí vám predstaví nové liquid method krmítko a celý náš Nikl tím.

S pozdravom a do skorého videnia
Erik „Carptracker“ Voltemar

 

Galéria:

 

Najnovšie články