For Fishing 2020 očami Erika Voltemara

Výstava For Fishing je najväčšia výstava v susednej Českej republike. Neskutočný počet ľudí, ktorí sa počas 4 dní prechádzal po výstavisku PVA EXPO Praha na ploche 19 170 m2 si prišlo na svoje. Ale ako vníma takúto výstavu samotný vystavovateľ? V nasledujúcom rozhovore nám takýto pohľad priblíži Erik „Carptracker“ Voltemar, člen tímu Nikl.

Počas troch dní For Fishing 2020 navštívilo viac ako 38 tis. návštevníkov. Ako si vnímal takýto záujem z pohľadu vystavovateľa? 

Výstava for fishing je už štandardne rybárskym sviatkom, ktorý navštevujeme s veľkou radosťou. Návštevníci, ktorí na túto akciu prídu sú naozaj zo všetkých končín sveta. Nie raz sa nám podarí stretnúť mnohých kamarátov z Čiech, Slovenska, Poľska či Slovinska a dokonca aj z Anglicka či ďalekej Číny. Každý rok sa snažíme držať vysoký štandard kvality a pre to pravidelne pre ľudí pripravujeme mnoho noviniek a to nie len v rámci ponúkaného sortimentu.

Už tradične platí, že kto sa zastaví u nás na stánku neraz nájde rôzne akcie, súťaže poprípade rôzne zvýhodnené ponuky, na základe ktorých sa môže dostať k naším produktom za podstatne lepších podmienok. Zároveň je pre nás veľmi dôležitá prezentácia značky a vlastná prezentácia preto sa snažíme ponúknuť okrem kvalitného vybavenia aj pomocnú ruku  a radu, čím verím že ľuďom poskytujeme naozaj top servis.

Sme naozaj radi, keď sa za nami ľudia zastavia čo i len pozrieť novinky pre nasledujúcu sezónu alebo produkty, skonzultovať ich taktiku lovu či spýtať sa o dobrú radu. Vždy každému radi pomôžeme  a myslím si, že toto je cieľ, ktorý chceme naplniť nie len na For Fishingu, ale aj na každej jednej výstave.

 

O aký produkt z vášho stánku bol najväčší záujem? 

Na našej expozícii bol veľký záujem o novinky pre sezónu 2020. Ľudia sa veľmi zaujímali o návazce Ronnie Rig z dielne Carp´R´Us, ktoré sú špecificky vyvážené, odľahčené a prispôsobené tak, aby perfektne fungovali v akejkoľvek situácií a na akomkoľvek dne. Ďalej to bola novinka Salmon&Peach od kolínskeho šéfkuchára Karla Nikla , ktorý sa tento rok s novým boilies naozaj vyhral a obnovil historický koncept boiliesu v strednej cenovej kategórií. Tento boilies je jednou z mojich srdcoviek a verím, že sa stane hitom mnohých rybárov nielen počas dlhších, ale aj počas krátkych vychadzok. V rámci expozície Trakker to boli nové bivaky Tempest Advance 150 a Tempest Advance 100, ale aj nová séria DPM luggage od značky Aqua, ktorá je naozaj prepracovaná. Čo sa týka prútov, záujem bol najmä o nové rady prútov Trekker Defy a Propel, ktoré sa v posledných mesiacoch tešia veľkej obľube. Ale samozrejme aj o nové teleskopické prúty Aqua Atom.

                                                                    

Ako ľudia reagovali na novinku Salmon&Peach?

Počas tvorby tohto boilies sme vedeli, že sa stane naozajstným „bestsellerom“. Nie len preto, že tento koncept je naozaj historicky osvedčený a nachytal hromadu veľkých rýb, veď aj mne osobne sa s týmto boilies podarilo na slovenských zväzových riekach nachytať krásne kapre nad 20 kg, ale hlavne pre to, že pri testovaní v priebehu minulého roku toto boilies ulovilo hromadu úžasných rýb a ukázalo sa ako veľmi atraktívne rychlochytace boilies. Bola to ozaj trefa do čierneho, čo potvrdil záujem na For fishing a tak isto i na iných výstavách a prednáškach, kde sme ho mali so sebou na ukážku.

Aká bola najčastejšia otázka od návštevníkov výstavy?  

Boli to samozrejme otázky k produktom a novinkám. Hlavne ohľadom montáží Ronnie sa neraz pri Carp´R´Us stánku v jednu chvíľu zastavilo i desať ľudí naraz, ktorých zuajímalo ako tieto montáže správne používať a k akej nástrahe sa najviac hodia? To isté môžem povedať aj o celej rade Salmon&Peach. Najčastejšie otázky boli, či je toto boilies vhodné na selektívne chytanie?, alebo na preteky?, prípadne možnosť jeho využitia do studenej vody. V expozícií Trakker boli najčastejšie otázky k bivakom Tempest. Návštevníkov zaujímal materiál, koľko vydrží a hlavne aká je cena, ktorá každého príjemne prekvapila, pretože je podobná ako pri modeloch Tempest V2. Rozdiel oproti verzii V2 je najmä v panoramatických oknách, vďaka ktorým je bivak prievzdušnejší a komfort o niekoľko tried vyššií.

                                   

Počas výstavy prebiehala v súvislosti s príchuťou Salmon&Peach súťaž o 100 kg boilies. Plánujete podobnú súťaž aj na výstave v Trenčíne?

Súťaž o 100 kg Salmon&Peach bola naozaj podarená. Bol to skvelý Karlov nápad, kterým sme chceli našich fanúšikov odmeniť za ich vernosť. Verím, že víťazovi, ktorý túto cenu už obdržal, urobí Salmon&Peach radosť a bude počas celej sezóny úspešne chytať naozaj krásne ryby.

Pre Slovensko sme si samozrejme do Trenčína na Fishing show pripravili veľmi podobnú súťaž. Vzhľadom k podmienkam pôjde o 50 kg boilies Salmon&Peach ktorý znovu zaiste urobí radost svojmu výhercovi. Žrebovanie prebehne opäť v nedeľu zo všetkých kópií účteniek ľudí, ktorý si zakúpia 3kg tejto famóznej novinky. Takže zaiste svoje účtenky nevyhadzujte

Týmto by som chcel poďakovať za rozhovor a samozrejme aj vám , ktorí ste si ho prečítali až do konca. Tešíme sa na vás onedlho v Trenčíne na Fishing show, kde sa určite stretnete s Karlom Niklom, ktorý si pre Vás okrem noviniek pripravil i úžasný film „Tatínku Vyprávěj“, Miloša Švihoríka, moju maličkosť,  niekoľko násobného víťaza pretekov v love rýb udicou na feeder Andreja Radenau, ktorí vám predstaví nové liquid method krmítko a celý náš Nikl tím.

S pozdravom a do skorého videnia
Erik „Carptracker“ Voltemar

 

Galéria:

 

Najnovšie články

Ťažký boj na štrkovisku

Minulý týždeň sme absolvovali výpravu na štrkovisku neďaleko Košíc. Naše lovné miesto sme mali vopred vytipované. Po úvodnom dni chytania sme dostali aj prvé pípance,

Čítať »

Tatranský kapor 3. ročník

V termíne 14-17.9.2023 sme sa mali možnosť zúčastniť tretieho ročníka Tatranského kapra, ktorý sa usporiadal na VN Vrbov. Rybník č.2 je s režimom CHaP slušne zarybnený kaprom,

Čítať »

Širavský kolotoč

7 dni ubehlo ako voda na Zemplínskej Šírave, kde som bol s priateľmi na ,,dovolenkorybačke’’a musím povedať, že ani sa mi nesnívalo o takej to

Čítať »