Flajzar Q9- TX- recenzia

Kvalita, kvalita, kvalita….Asi 4 roky som stále dúfal, že som si zakúpil kvalitný set signalizátorov s priposluchom, ktorý by ma nesklamal.

Obzeral som sa  sade , ktorá je poskytuje dlhú životnosť, funkcie a v poslednom rade ma zaujímala výdrž baterky. Rozhodol som sa pre sadu s priposluchom Flajzar Q9- TX.

V prvom rade v krátkosti zhrniem, čo je pre mňa výnimočné  na tejto sade signalizátorov.

Dizajn , povrchová úprava, citlivosť, svetelný režim a dosah priposluchu.

 

793x379_s6v7Po

 

Signalizátor je pogumovany a doplnený matnou čiernou farbou. Dizajnovo ma zaujal hlavne velkosťou a vzhľadom. Signalizátor je vďaka spomenutej povrchovej úprave možné bezproblémov použiť počas daždov a silného slnečného žiarenia. Plošné spoje su zalakované a signalizátor obsahuje drážku, v ktorej nájdete tesniacu vazelinu. Počul som už o signalizátoroch, ktoré časom prepúšťajú vodu a vlhkosť aj napriek tomu, že sú vodeodolné.

Najviac ma zaujala možnosť nastavenia citlivosti záberu. Dokonca aj jemný záber signalizátor zachytí. Určite to využijú rybári loviaci v blízkosti prekážok. Zaujímavá je aj svetelná signalizácia záberu, ktorá vám  vie zobraziť aj smer záberu. Signalizátor je možné prepnúť aj do režimu:

  • diskrétny (svieti len svetelná dióda)
  • pozičné svetlo ( slabé svietenie hornej diódy)

 

13466237_10206935761616093_5829707572682203314_n

Nastavenie tónu a hlasitosti predstavuje ďalšiu širokú škálu nastavení.  Je možné si vybrať z viacero ponúkaných typov tónu a nezabúdajme na jazdu, ktorá je od klasického potiahnutia vlasca odlišná.

Veľmi vydarená funkcia je možnosť vypnúť zvuk signalizátor na 60 sekúnd. Funkcia sa využíva najmä po nahodení  a ukladaní prútu na stojan. Všimli ste si, že kopec rýbárov nám  pri nasadzovaní swingra “ pííípa“.   Flajzar je po uplynutí tejto doby plne funkčný a pripravený na záber od rýb.

V poslednom rade spomeniem výdrž integrovanej batérie a dosah priposluchu. Sadu vlastník už skoro 3 roky a ešte som nemal problém s baterkou signalizátora. Mám pocit, že ešte zopár rokov ani tento problém nebudem mať.

e9c4106afa3d38fe704fcec16363effe

Priposluch umožnuje zobrazenie záberu až zo štyroch signalizátorov a napojenie až troch alarmových bezdrôtových čidiel. Samozrejmosťou priposluchu je dostatočný dosah a signalizácia nízkeho stavu bateérie ( priposluch sa napája baterkou AAA).

Sadu Flajzar doporučujem hlavne rybárom, ktorí nechcú investovať do kúpy sady signalizátorov v pravidelnom intervale. Pri tejto vyššej cene sady signalizátorov s priposluchom je nutné spomenúť, že  je to investícia na dlhé obdobie.

 

 

Galéria:

 

Najnovšie články

Vydarená jarná výprava

Naša prvá tohtoročná rybačka mimo Košického Carp Marathonu viedla na štrkovisko Krásna. Miesto sme mali vytipovane a dúfali sme, že bude voľné. V piatok poobede

Čítať »

Priebeh preteku

23.4.2023 Vylosované lovné miesta Začali sme losovaním. Nasledoval presun na lovné miesta a momentálne sa tímy pripravuju na kontrolu povinnej výbavy. Prvá bodovaná ryba preteku

Čítať »