Fishing Show Carp & Spinning 3.-5.3.2017

V dňoch 3.-5.2017 sa uskutoční v Trenčíne výstava  Fishing Show Carp & Spinning. Na túto výstavu sa počas zimného oddychu od rybačiek teší snáď každý rybár. Počas minulého ročníka navštívilo výstavu viac ako 7500 ľudí, pričom mali k dispozícii produkty od 70 vystavovateľov. Ako to bude teraz? Ivan Fabian zodpovedal na moje otázky a priblížil, čo nás čaká na tejto výstave tento rok.

Tohtoročná show má byť podľa informácií historicky najväčšia na Slovensku. Čím získava tento status? 

Áno tohtoročná Fishing Show bude historicky najväčšou rybárskou výstavou aká kedy bola na Slovensku. Bude sa rozprestierať  kompletne na celom výstavisku Expo Center v Trenčíne. K štyrom výstavným pavilónom s rozlohou 4450m2 pribudol ďalší pavilón P4 s rozlohou 730 m2. Výstava sa tak bude v tomto roku rozprestierať na historicky najväčšej výstavnej ploche 5180m2. Všetky pavilóny  už máme obsadené , takže v každom jednom nájdete široké spektrum atraktívnych výstavných expozícií.  Viac ako 200 značiek bude určite veľmi zaujímavou ponukou pre všetkých návštevníkov tohto nášho podujatia.

 

10399259_1242397955788878_6971414563152914733_n

Minulý rok sa zvýšil počet vystavovateľov na 70. Koľko vystavovateľov bude prezentovať novinky tento rok? 

V tomto roku je to opäť nárast, pridali sme ďalší pavilón a snažili sa vybrať atraktívnych vystavovateľov. Konečné číslo ešte nechceme prezrádzať, ale určite ich bude viac ako v uplynulom ročníku. Mnohé firmy pripravujú nové, krajšie a väčšie expozície. Držali sme sa prísne nomenklatúry, takže v jednotlivých pavilónoch nájdete výhradne produkty pre rybárov. Sme radi, že takmer všetky popredné značky budú zastúpené na Fishing Show 2017. Určite sa je na čo tešiť.

Okrem toho máme skvelú správu aj pre všetkých hladošov. V prízemí pavilónu P3, pod prednáškovou sálou sa nám podarilo zabezpečiť pravé salašnícke občerstvenie priamo zo salaša z okolia Brezna. Takže mimo klasického občerstvenia v reštauráciách v  pavilóne P1, P4, alebo v stánkoch s občerstvením pred pavilónmi P4 a P5,6  si budú môcť návštevníci pochutnať na čerstvých bryndzových haluškách, chutných bryndzových pirohoch, či voňavých pareniciach a oštiepkoch. Len dodáme, že počet stánkov s rôznymi špecialitami sme oproti minulým ročníkom opätovne navýšili tak, aby sme uspokojili všetkých hladom a smädom trpiacich návštevníkov.

1011924_1242399652455375_7249744898757862263_n

Sprievodný program plný ukážok a besied je tradíciou na tejto výstave. Na koho sa môžu návštevníci tešiť najviac? 

Ako sa už stalo zvykom, nebudú chýbať poprední slovenskí a českí kaprári a prívlačiari, no účasť rovnako prisľúbili aj hostia z Anglicka a Francúzka. Máme veľkú radosť, že k nám aj tento rok príde jeden z najznámejších rybárov súčasnosti Jakub Wágner. Prisľúbil nám svoju exkluzívnu prednášku zo svojich rybárskych expedícií s názvom „Legenda s menom Sumec“. Určite zaujímavá prednáška zo Slovenska bude od Matúša Bučka, ktorý strávil na brehoch Zemplínskej šíravy viac ako 100 dní, nachytal krásne ryby a pripravil z toho krátky film, ktorý bude mať premiéru práve v tomto roku na Fishing Show. Nesmieme zabudnúť ani na skvelú prezentáciu aktuálnych víťazov WCC na Nových Mlýnoch  Karla Nikla a Honzu Dadáka či prísť si pozrieť ako vždy výbornú prednášku Jara Těšinského.

12801132_1242400002455340_5183866708083369402_n

Pri tvorbe programu časti SPINNING sme sa rovnako obrátili na popredných odborníkov v rybárskej prívlači, ktorí majú čo predviesť a povedať každému milovníkovi tohto odvetvia lovu rýb.  Určite bude stáť za to prísť k bazénu na  prezentáciu  aktuálneho majstra sveta Petra Hornáka, či chalanov z reprezentačného družstva ako sú  Juro Smatana, Jaro Sámela, či Peter Zachar. Zároveň sme veľmi radi, že naše pozvanie prijal aj uznávaný francúzsky expert, špecialista a konštruktér nástrah pre prívlač Frederick Jullian. Nebudú chýbať ani známe osobnosti českej prívlače, ako David Maixner a David Havlíček, ktorý zároveň v hlavnej prednáškovej sále odprezentuje svoj film z majstrovstiev sveta v prívlači v Svite.

Spektrum prednášok sme  rovnako aj v tomto roku rozšírili o exotické destinácie a výpravy na more. Vladimír Zelenka, sa podelí o svoje zážitky z prieskumnej expedície do Hondurasu na ostrov Roatan. Rovnako Vás pozývame aj na skvelý film Petra Procházku „20 rokov športového rybolovu v Mongolsku“. Určite, čo sa týka prednášok to nie je všetko. Máme rozpracovanú spoluprácu ešte s ďalšími zaujímavými hosťami, ale to sa návštevníci  včas dozvedia a troška príjemného prekvapenia určite nie je na škodu.

Pripravujú sa aj nejaké výhodné akcie pre rybárov v rámci výstavy?

Dostávame veľa otázok ohľadne rôznych produktových akcií za zvýhodnené ceny. Môžeme len potvrdiť, že takéto akciové ponuky produktov pre návštevníkov sú pripravené priamo len pre túto výstavu od rôznych vystavovateľov. Informácie o nich však budú podávať samotní vystavovatelia cez ich mediálne kanály a sociálne siete .

12274720_964529693621487_5224974730868282030_n

Viem, že máte pre návštevníkov pripravené ako prekvapenie viaceré špeciálne ceny. Môžete už prezradiť, o čo sa jedná?

Pre návštevníkov aj tento rok pripravujeme prehľadný informačný bulletin, v ktorom sa budú nachádzať najdôležitejšie základné informácie o výstave, ako sú časy a názvy jednotlivých prednášok a rozmiestnenie vystavovateľov v pavilónoch. Súčasťou tohto informačného materiálu bude aj súťažný kupón na zlosovanie o 3 skvelé ceny, ktoré sa budú každý deň na konci výstavného dňa losovať pri bazéne. Takže každý návštevník výstavy má šancu vyhrať niektorú z týchto skvelých cien.

Najnovšie články

Ďalšia vydarená rybačka

Ahojte, práve som absolvoval rýchlu 24 hodinovú vychádzku na Svitské kaprové Jazero. Keďže som tam chytal prvýkrát nemal som veľké očakávania ale opak bol pravdou

Čítať »