Fishing Show 2019

Už po 14 – krát sa v marci zorganizuje najväčšia rybárska výstava. Mesto Trenčín sa stane centrom každého rybára. S Ivanom Fabiánom sme sa porozprávali o tohtoročnej výstave , pripravovaných akciách či prednáškach.

Ivan už 14 rokov si jedným z organizátorov tejto najúspešnejšej rybárskej výstavy. Očakával si, že tento nápad prerastie do takýchto fenomenálnych rozmerov?

Keď sme začínali, tak nikdy ani vo sne by ma nenapadlo, že vytvoríme najväčšiu rybársku výstavu na Slovensku. Pôvodný zámer bol vytvoriť podujatie, ktoré bude o stretnutí rybárov, ktorým ponúkneme kvalitné prednášky rôznych osobností a odborníkov v oblasti lovu kaprov.  Budú sa tu môcť zároveň odprezentovať firmy, predstaviť nové produkty. Jednoducho spraviť pekný deň pre rybárov. Naše prekvapenie bolo, že hneď od samého počiatku toto naše podujatie bolo veľmi dobre vnímané nielen návštevníkmi, ale aj firmami, ktoré sa naň chodili prezentovať. Všetkým sa páčila výborná atmosféra. Postupne však záujem či už od rybárov, alebo jednotlivých firiem rástol a tak sme sa snažili tento problém riešiť a hľadať väčšie priestory. Voľba padla nakoniec na Trenčín, kde nám výstavisko podalo pomocnú ruku a vyšlo nám v mnohých veciach v ústrety. Samozrejme, tie obavy ako budú na túto zmenu rybári reagovať tu boli, no na naše prekvapenie nakoniec táto zmena bola pozitívna a hneď na prvom ročníku v Trenčíne bolo viac vystavovateľov aj návštevníkov. Nás veľmi tešilo, že  výborná atmosféra sa preniesla aj do Trenčína a trvá do dnes, za čo sme vďačný jak firmám, tak i návštevníkom, ktorí túto skvelú atmosféru vytvárajú.  Sme veľmi radi, že sa nám podarila výstava, ktorá má skutočnú dušu rybára a výbornú atmosféru, to je náš momentálny cieľ.

Každým rokom je marec jedným zo sviatkov pre rybárov. Ako prežívaš celú výstavu ty?

Výstava je pre mňa rovnako sviatok ako pre ostatných rybárov. Síce mám tam množstvo povinností, ale vždy sa teším na stretnutia s kamarátmi s ktorými sa celý rok nevidím.  Rád sledujem rybárov ako si to užívajú na výstave, ako sa doslova zabávajú, debatujú, komunikujú s majiteľmi firiem, idú na prednášky, dajú si dobré jedlo. Toto je pre mňa tá najväčšia odmena keď vidím, že to čo robíme má zmysel a robí ľuďom radosť.

Aký sprievodný program je pre návštevníkov pripravený? Bude výstavisko v Trenčíne opäť miestom s najvyšším počtom známych rybárov na m2?

Sprievodný program je vždy pre nás veľkou prioritou. Máme pripravené skvelé prezentácie pri bazéne, neviem či niekde na výstave v Európe  bude taká koncentrácia majstrov sveta v prívlači na prezentáciách ako bude tomu v tomto roku v Trenčíne. Rovnako do prednáškovej sály sme pripravili program, ktorí si zaslúži veľkú pozornosť. Pripravené sú pútavé filmy, odborné prezentácie, diskusné fóra so skutočnými osobnosťami v danej rybárskej problematike.

Aký počet vystavovateľov sa predstaví na už tradičnej výstave v tomto roku?

V tomto roku  bude na Fishing Show  80 vystavovateľov, pribudli nám nové renomované značky, a len pre zaujímavosť budú sa stavať aj výstavné stany na nádvorí kde budú tiež expozície. Takže určite je sa na čo tešiť.

Ľudia sa tešia na zľavy, či možnosti vyskúšania si rôznych produktov. Okrem toho všetkého sú pripravené aj nejaké súťaže pre návštevníkov?

Čo sa týka zliav, to je vec jednotlivých firiem, ale už teraz viem, že mnohé firmy už pripravujú rôzne výhodné výstavné akcie. Tak ako každoročne ani v tomto roku nebudú chýbať rôzne súťaže pre návštevníkov. Samozrejme, je ich pripravených viacero a tí pri ktorých  bude stáť šťastie môžu si domov odniesť čln, motor, bivak a ďalšie veľmi zaujímavé ceny.

 

Galéria:

Najnovšie články