Dr. baits a ich prvý týždeň na Zemplíne

Je za nami týždeň lovu na Zemplínskej Šírave. Začiatok nám vyšiel ako z učebnice a pochytali sme krásne ryby, ktorých váha sa pohybovala v priemere od 7.5 do 14 kg. Cez 10kg hranicu sa nám podarilo uloviť v zložení Marcel Juhás, Branislav Sima a Jaroslav Ondovčin cca 30 ks.

         

Zábery väčšinou prichádzali v noci,občas to bolo vyčerpávajúce nakoľko to boli série v hodinových intervaloch. Občas bol aj režim voda breh voda breh 😃 . Ako kŕmenie sme použili boilies z rady Atrakt line squid-salmon a kombinovali sme to s radou Top line totožnej príchute v priemeroch 24 mm. Zaujímavosťou bolo opäť to, že fungovali dipované nástrahy .

Čerešničkou bol môj šupinač o váhe 19.65 kg, ktorý sa tu na Šírave zaraďuje medzi top 5 rýb, o ktorých mi zanietený rybári vieme že tu žijú. Dnes ráno Marcel doplnil náš úlovkový list o starého šupináča o váhe 16.5 kg a v priebehu dňa sa nám pred objektív dostali ešte krásne lysce.

     

Takže sme veľmi spokojný s priebehom prvej polovice tejto výpravy. Ešte týždeň je pred nami,tak nám držte palce snáď ešte niečo veľké vystrelí.

Dušan Rúčka

 

Galéria:

Najnovšie články

VN Vrbov – miesto 5

Tento rok som si povedal, že obľúbený revír VN Vrbov odchytám počas celej sezóny na každom lovnom mieste. A keďže sa môj pôvodný plán chytať

Čítať »