Chvíľka na Móri ezerjo

Po úspešných rybačkách na naších jazerách, rozhodol som sa pre rybačku aj na maďarskom jazere. Rezervoval som si teda miesto na jazere Móri ezerjo, ktoé je blízko Komárna. Chodievam sem pravidelne už dlhšiu dobu.

Pri telefonickom rozhovore som zarezervoval miesto č.28, ktoré je charakteristické tým, že v blízkosti je prítok. Počasie bolo vynikajúce, podľa predpovede som očakával dážd a s ním by sa po prítoku mohla dostať k môjmu lovnému miestu aj prirodzená potrava v podobe rôznych chrobákov, či červov. Na úvod som zvolil príchuť squid –liver o velkosti 16 mm. Kŕmenie pozostávalo taktiež s boilies squid – liver rovnakej veľkosti. Deň mi záber nepriniesol a pred večerným zákrmením som pridal aj pelety.

Záber sa dostavil o 22 hodine. Približne 5 kg kaprík si pochutnal a ja som opäť vyviezol. Po polnoci dostávam ďalší záber a po zaseknutí som zacítil, že táto ryba mi nedá nič zadarmo. Pri zdolávani mi ryba zašla do prekážky a preto som sadol do člna. Po 20 tich minútach som rybu podobral a až v podberáku som videl o akú krásnu rybu sa jedná. Po zvážení sa váha zastavila na váhe 19,80 kg. Po odfotení som rybu vrátil späť a tešil som sa. Počasie mi nedovolilo chytať aj nasledujúci deň, no aj tak som bol spokojný. Na toto jazero sa chcem ešte vrátiť počas tohto mesiaca, tak uvidíme ako sa mi bude dariť.

Pre carpfishingtime.sk

Daniel Habardík

 

Galéria:

Najnovšie články