Belianský kapor 2023 a tretie miesto

Ahojte, mesiac do zadu ma oslovil môj dobrý kamarát či by som s ním nešiel na kaprársky pretek. Samozrejme som neváhal ani sekundu a povedal, že sa môže spoľahnúť. Keďže toto bol môj prvý pretek samozrejme som mal hneď vysoké ambície. Aj keď som revír poznal iba sporadicky, hneď som si začal zisťovať informacie. V hlave som mal už iba jedno, pretek. Pomaličky som sa začal pripravovať, náväzce, boilies a všetko potrebné čo k tomu samozrejme potrebujeme. Prišiel deň D a my vyrážame na Beliansky rybník, losovanie, výber miesta a samozrejme sťahovanie na miesto. Vylosovali sme miesto číslo 5 pred nami sa nachádzal ostrov a vedľa nášho miesta nenápadná zátoka. Z toho miesta som mal skvelý pocit od začiatku a veľké očakávania. Rýchlo sme sa začali vybaľovat a chystať naše stanovisko na najbližšie 3dni. O 12:00 to celé začalo a pretek bol odštartovaný.

Prvý deň nebol až tak aktívny, sem tam sa nám ukázal kaprik ale všetko mimo bodovania. V noci sme mali chytené 4 bodované ryby, ale to nám vobec nestačilo k mojim prvotným ambíciám. Ráno som si všimol že voda sa vyčistila a už je aj vidno na dno, zmenili sme celú taktiku a začali používať fluorocarbonove náväzce s menšími priemermi našich nástrah. To sa nám vyplatilo a pred obedom na môj prút prišla neskutočná jazda a krásny kaprik o váhe 6,5kg.

Týmto záberom to neskončilo a prišiel kolobeh záberov kde sme ťahali ryby presne tak ako som si predstavoval. Ďalšia noc bola šialena, vobec sme nespali a ťahali rybu za rybou. Znie to síce fajn, ale väčšina rýb bola nebodovaná. Napriek tomu sme mali ráno na vážení ryby spolu cez 23 kg. Deň opäť klasika, do obedu sem tam nejaký kaprik a zrazu jazda a v našom podberaku konci skoro 10kg kapor, neskutočná radosť a zatiaľ najväčšia ryba preteku. O pár minút prišla ďalšia jazda a v podložke máme opäť krásnu rybu cez 8kg. Vedel som, že sú to pre nás veľmi dôležité body ale aj to, že musíme makať ďalej.

Celý deň sme mali neskutočne veľa záberov a takmer všetky ryby bodované. Pred nami bola posledná noc takže sme naozaj makali naplno, spombovali, kobrovali a chystali nové náväzce nech nás v noci nič nezaskočí. Prišla noc, opäť kolobeh záberov a všetky ryby bodované, neskutočné. Celý pretek sme skákali medzi 5 až 3 miestom ale po tejto noci som vedel že 3 miesto je naše už určite. Pár hodín do konca sa zverejnili výsledky a boli sme na 3 mieste. Ale 5 miesto na nás strácalo cca 7kg. Zopár rýb sa nám ešte podarilo zdolať ale všetko to vyzeralo veľmi tesne.

Pretek nám skončil my sme sa dostavili na vyhodnotenie a keď na 4 mieste nepovedali naše mená, bol som asi viac šťastný ako chalani ktorý vyhrali pretek.Podarilo sa nám to a máme krasne 3 miesto. Týmto sa vám chcem všetkým poďakovať, za návštevy, za kopec správ a za neskutocnu dôveru. Vy všetci ste boli pre nás ako ďalší člen!!! Samozrejme boilies Red Trigo(cesnak belachan) boli nezastaviteľné a veľmi pekne ďakujem aj Marekovi z MK Baits za prejavenú dôveru.

Kamoši všetko dobre, držte sa ❤️ pokračujeme ďalej!

Pre carpfishingtime.sk

Števo Nagy

Najnovšie články

Ťažký boj na štrkovisku

Minulý týždeň sme absolvovali výpravu na štrkovisku neďaleko Košíc. Naše lovné miesto sme mali vopred vytipované. Po úvodnom dni chytania sme dostali aj prvé pípance,

Čítať »

Tatranský kapor 3. ročník

V termíne 14-17.9.2023 sme sa mali možnosť zúčastniť tretieho ročníka Tatranského kapra, ktorý sa usporiadal na VN Vrbov. Rybník č.2 je s režimom CHaP slušne zarybnený kaprom,

Čítať »

Širavský kolotoč

7 dni ubehlo ako voda na Zemplínskej Šírave, kde som bol s priateľmi na ,,dovolenkorybačke’’a musím povedať, že ani sa mi nesnívalo o takej to

Čítať »