Jarná premiera

Spoločnú rybačku sme s Dušanom plánovali už dlhšie. Jeho rozhodnutie navštíviť maďarské jazero padlo relatívne krátko po tom, ako som mu oznámil dátum rezervovaného termínu. S blížiacim termínom sme si volali častejšie, aby sme dohodli klasické detaily. Debatky o nástrahach, príprave kŕmenia je už taká klasika.

Poďme k samotnému priebehu rybačky. Po zmapovaní dna a uložení bójok sme si „strihli“, kto bude chytať z prava a kto z ľava. Keďže vyhral Dušan, vyberal ako prvý a to miesto z prava. S mojim ľavým miestom som bol spokojný, pretože som ho poznal. Ako kŕmenie som použil boilies Carp Inferno – Krab&Oliheň, ktoré je vhodné na dlhodobé kŕmenie. Dušan zvolil jeho už overenú klasiku a to dve inferňácke príchute. Šlo o kombináciu boilies Carp Magnet a Krill&Octopus z rady Ocean food.

Ako nástrahu sme použili nové pop-up XTRA (ananás, broskyňa,jahoda) a novú príchuť potápavého boilies Malina/Broskev. A samozrejme nesmela chýbať klasika Beta a Banán/Oliheň, ktorá už nachytala mnoho pekných rýb.

Prvý záber dostávam po zotmení na pop-up XTRA s príchuťou Ananás. Na brehu sme odvážili šupíka s váhou cez 16kg. Úvod ako sa patrí, no odvtedy sme nezaznamenali záber. Ďalší prišiel asi 20 hodín po mojej prvej rybe. Dušan zdolal koi kapra a odvtedy jeho miesto prinieslo ďalšie pekné ryby. Behom dvoch hodín zdolal troch kaprov s váhou 16,5kg, 13,2 kg a rybou cez 10kg.

Samozrejme zdolali sme aj zopár menších kaprov. Ale Dušanové miesto prinášalo viacej záberov. Druhý deň ráno som ale dostal jemný záber na sólo boilies Malina/Broskev. Počas zdolávania pri brehu sa prvý krát ukazalo mohutné telo šupináča. Jeho slova si budem pamäť ešte dlho. „Maťo, to je ryba určite cez 20kg! “ Nakoniec som túto rybu zdolal a v podberáku sa ukázala mohutná ryba s váhou 24,7kg.

Na rybníku plati pravidlo, že všetky ryby nad 17kg sa čipujú. Počas kontroly čipu sa rozvučal opäť Dušanov prút. Keďže si to ryba namierila rovno k stromom, sadali sme do člna a rybu Dušan podoberá na vode.

Po obede sa počasie rapídne zmenilo. Asi 3-4 hodinová veterná smršť ochladila vodu o 3 stupne. Ryba na túto zmenu zareagovala a prestala žrať z naších lovných miest. Po ukľudnení počasia sme zaregistrovali pri našom mieste pohyb bobra. Preto sme sa poslednú noc relatívne vyspali, dostali sme len jeden záber asi o 4- tej ráno.

Ak mám zhodnotiť túto našu spoločnú premieru, tak musím povedať, že s Dušanom je na rybách zábava a myslím si, že sme si sadli. Ryby boli v tomto prípade čerešničkou na torte. Musím ešte natrieť Dušanovu polovičku Ivanu, ktorá je taktiež kaprárka. Zdolala pekného amura a šlo jej to perfektne. Myslím, že máme konkurenciu.

Pre carpfishingtime.sk

Martin Horvat a Dušan Grega

Najnovšie články

Trakker DB7-R Bite Alarm Set 3+1

Veľkým pokrokom v rámci značky Trakker je ohlásenie noviniek v oblasti hlásičov. Prvé náznaky tejto novinky boli verejné začiatkom leta na instagrame. Táto značka produkuje

Čítať »

Holdcarp DIGITAL Smart Cradle

S vynikajúcim nápadom prišla značka Holdcarp a tým je jedinečná vanička pod rybu Digital Smart Cradle. Čiže jednoducho povedané vanička, ktorá nielen chráni bezpečnosť ulovenej

Čítať »