8 faktov o IBCC

Dátum 22. – 28. 4 . 2018 bol rezervovaný pre jeden z najťažších a najprestížnejších pretekov. IBCC teda International Balaton Carp Cup, ktorého sa zúčastnilo vyše 200 tímov. V tomto článku vám prinášame 8 faktov o tomto preteku.

1. Z 50 na 200

To, že pretek má svoje meno znamená aj počet prihlásených tímov. Počas posledného ročníka (rok 2018) bolo prihlasených viac ako 200 tímov. No pri prvom preteku sa prihlásilo 50 tímov.  Čo znamená , že za krátke obdobie popularita tohto preteku výrazne stúpla.

 

2. Keď severná strana nestačí

Počas prvého ročníka sa lovilo len na severnom pobreží, samozrejme to postačilo, kedže už ako bolo napísané, prihlásených bolo len 50 tímov. Najúspešnejším miestom bolo miesto Abrahamhegy. Neskôr sa pretekárska trať rozšírila po mesto Balatonszod . Nakoniec sa musela pretekárska trať rozšíriť na severnej aj na južnej strane. Dĺžka pretekárskej trate bola v roku 2018 takmer 190 km.

 

3. Českí pretekári to na IBCC vedia

Najúspešnejšímí sú zatiaľ pretekári z Českej republiky, ktorí sa umiestnili na 1,2 alebo 3 mieste až 4 krát (poznámka v roku 2018 sa na druhom mieste umiestnil tím z CZ a SK- Mikbaits- Parys. cz s naším Jakubom Fabiánom).  Na ďalších miestach úspešnosti sú tímy zo Slovenska a Maďarska.

4. Ročník 2018 je rekordný

Tento ročník priniesol neuveriteľný počet ulovených bodovaných rýb, konkrétne 51 775, 92 kg, čo je o 35 209,35 kg viac ako za ročníky 2017+ 2016.

 

5.  4 krát zatiaľ stačí

Od organizovania pretekov sa udelili 4 červené karty za vážne porušenie pravidiel, čo znamená vylúčenie z preteku.

Ako hovorí Tamás Csorgo, cieľom organizátorov nieje jednotlivé tímy diskvalifikovať, ale pravidlá sa dodržiavať musia.

6. Tá najťažšia

Doposiaľ najťažšia ulovená ryba sa podarila v roku 2017, kapor vážil 26,05 kg. Ulovil ho český tím Black Bass/ Starbaits.

7. 21 x 20kg

Za celú existenciu preteku IBCC sa ulovilo 21 kusov kapra vážiaceho nad 20 kg, najviac v roku 2018, konkrétne 15.

8. Náš rekord 

Je fantastické, keď sa na preteku uloví veľký počet rýb, ale najlepšie je, že tento rekord drží team zo Slovenska. Posledným víťazom je tím Starbaits, Ľubomír Žabčík a Richard Ježík , ich víťazstvo chutí o to viac, že počas tohto preteku chytili celkovo 1316, 43 kg bodovanej ryby. Nikomu sa ešte nepodarilo uloviť toľko kg.

Článok vznikol v spolupráci s maďarským kaprarom Támasom Csörgőm.

Informácie o preteku na : http://ibcc.hu/

Galéria:

 

 

Najnovšie články

Ťažký boj na štrkovisku

Minulý týždeň sme absolvovali výpravu na štrkovisku neďaleko Košíc. Naše lovné miesto sme mali vopred vytipované. Po úvodnom dni chytania sme dostali aj prvé pípance,

Čítať »

Tatranský kapor 3. ročník

V termíne 14-17.9.2023 sme sa mali možnosť zúčastniť tretieho ročníka Tatranského kapra, ktorý sa usporiadal na VN Vrbov. Rybník č.2 je s režimom CHaP slušne zarybnený kaprom,

Čítať »

Širavský kolotoč

7 dni ubehlo ako voda na Zemplínskej Šírave, kde som bol s priateľmi na ,,dovolenkorybačke’’a musím povedať, že ani sa mi nesnívalo o takej to

Čítať »